Gabriel Czajkowski, reprezentant Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk, zdobył drugie miejsce podczas eliminacji do finałów Ogólnopolskej Olimpiady Młodzieży w Teakwondo Olimpijskim. Podopieczny łomżyńskiego klubu z zawodnikami z całego kraju będzie zmagał się na początku lipca.
Eliminacje do ogólnopolskiego finału odbyły się w niedzielę w Łodzi.
Gabriel Czajkowski- przygotowany przez trenera Krzysztofa Rychtera- zdobył drugie miejsce w kategorii wagowej do 69kg.
W eliminacjach wzięło udział 150 zawodników, m.in. z Warszawy, Ciechanowa, Kętrzyna, Pisza, Olecka, Olsztyna , Morąga, Śremu, Łodzi i Łomży.
Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim odbędzie się 1. lipca w Mszanie Dolnej.