Cztery medale zdobyli pięściarze Bokserskiego Klubu Sportowego TIGER Łomża w zakończonym wczoraj Pucharze Polski Kadetów w boksie. Marcin Kapelewski został nowym mistrzem Polski, a łomżyński TIGER wygrał klasyfikację klubów. W klasyfikacji województw zwyciężyło podlaskie.
Sukces w pełnym tego słowa znaczeniu. Po pierwsze - organizacyjny, po drugie sportowy. Tylko tak można najkrócej podsumować rozegrany w ciągu czterech dni w Hali im. Olimpijczyków Polskich Puchar Polski Kadetów w boksie, którego organizatorem był BKS "Tiger" Łomża.
W zawodach miało wystartować pięciu podopiecznych Zbigniewa Maleszewskiego. Ostatecznie jednak okazało się, że problemy zdrowotne Daniela Maleszewskiego nie pozwoliły mu na wzięcie udziału w rywalizacji. Godnie jednak reprezentowali Łomżę i swój klub jego koledzy. Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski Kadetów w kategorii 57 kg wywalczył Marcin Kapelewski, uczeń PG1 w Łomży. Wicemistrzami kraju zostali Mateusz Gawęcki (66 kg - PG1) i Mikołaj Tchórzewski (80 kg - ZSE w Łomży). Na trzecim stopniu podium "wylądował" Eryk Pawczyński (54 kg - PG1).
- Mateusz przegrał w finale ze starszym o rok ubiegłorocznym mistrzem Polski w tej kategorii ale w przyszłym roku nie będzie na niego mocnych - twierdzi Zbigniew Maleszewski.
Z kolei dla Mikołaja Tchórzewskiego był to debiu w zawodach tej rangi.
Zdaniem trenera chłopcy boksowali bardzo dobrze i uzyskali świetnie wyniki. Zbigniew Maleszewski żałuje tylko jednego. Tego, że nie mógł wystartować jego syn Daniel, gdyż zdaniem trenera obserwującego uważnie walkę finałową w tej kategorii Daniela, wówczas mielibyśmy jeszcze jednego mistrza Polski.
Wyniki indywidualne przełożyły się na klasyfikację klubową, w której zwyciężył "Tiger" Łomża przed "Paco" Lublin i "Boxing" Sokółka. W klasyfikacji województw najlepsze okazało się podlaskie, które wyprzedziło mazowieckie i lubelskie.