Reklama

Cztery medale Pucharu Europy w karate [FOTO]

03/12/2014 08:01

W dniach 29-30 listopada odbyły się w Sosnowcu Mistrzostwa Europy Seniorów i Puchar Europy Juniorów Karate Kyokushin. Łomżyński Klub Karate reprezentowała wyjątkowo liczna ekipa, bo aż siedmiu zawodników.

- Dla dwójki naszych seniorów: Karoliny Mroczkowskiej i Macieja Tercjaka, tegorocznych złotych medalistów Młodzieżowych Mistrzostw Polski, był to debiut na tej rangi zawodach. Rywalizując w stawce 16 zawodników lub zawodniczek sprawili sporą niespodziankę przechodząc najpierw do tury finałowej ( 8 zawodników), a nastepnie zajmując – Karolina piąte miejsce, a Maciek czwarte. Maćkowi zabrakło jedynie 0,5 punktu do podium. Start naszych seniorów pokazał, że są bardzo przyszłościowymi zawodnikami mającymi szanse na medale już w przyszłym roku na ME w Berlinie - relacjonuje Dariusz Syrnicki, prezes klubu.

Wśród juniorów najlepiej zaprezentowała się Klaudia Lanczewska, która zdobyła dwa medale w dwóch konkurencjach. Triumfowała w kumite (walki) w kategori juniorek -65kg, natomiast w kata (układy) zdobyła brąz. Weronika Zarańska wywalczyła również brązowy medal w kategorii -55kg młodziczek, a Tomasz Stachacz w kategorii -70kg młodzików.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama