Reklama

Czuwanie przy trumnie zmarłego biskupa [FOTO]

04/06/2015 17:59

Po godzinie 16.00 ciało zmarłego biskupa Tadeusza Zawistowskiego zostało przewiezione na Pl. Papieża Jana Pawła II w Łomży. Do kościoła rektoralnego pw. Wniebowzięcia NMP trumnę wnieśli księża związani z Wyższym Seminarium Duchownym. Dziś jeszcze do godziny 22.00 będzie trwać modlitewne czuwanie.

 - Podsumowując Jego 42-letnią posługę pasterską należy podkreślić, że oprócz duchowych walorów jak głęboka wiara, rozmodlenie, pokora czy szacunek dla każdego człowieka oraz pogoda ducha, Biskup Tadeusz był doskonałym kaznodzieją głoszącym płomienne kazania o miłości do Ojczyzny, o międzyludzkiej zgodzie, o wojennych perypetiach polskich partyzantów czy problemach Wschodu. Biskup Tadeusz zachwycał ogromną wiedzą historyczną, oczytaniem, podejściem do życia, pokorą, trzeźwym spojrzeniem na trudną ojczyźnianą rzeczywistość i cierpliwość w chorobie  – napisał w odezwie do wiernych diecezji łomżyńskiej biskup Janusz Stepnowski.

Modlitewne czuwanie potrwa do godziny 22.00.

Reklama

Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się jutro . O godz. 10.30  nastąpi przejście w procesji do katedry, gdzie o 11.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego Abpa Józefa Michalika. Homilię wygłosi Biskup Senior Stanisław Stefanek.

Po nabożeństwie ciało zmarłego zostanie przewiezione do kościoła parafialnego w Sztabinie (diec. ełcka).
Ciało śp. Biskupa Tadeusza Józefa Zawistowskiego zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym w Sztabinie. Uwzględniając wrażliwość śp. Biskupa Tadeusza Zawistowskiego kuria łomżyńska zwraca się z prośbą, aby zamiast kwiatów złożyć ofiarę do puszki „Caritas”.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości