Reklama

Damian Zorczykowski wicemistrzem Polski. Dostanie powołanie do kadry na mistrzostwa Europy? [FOTO]

28/03/2021 11:30

Damian Zorczykowski na wczorajszym zawodach w Warszawie został wicemistrzem Polski w Grapplingu No Gi Senior 71 kg oraz brązowym medalistą Mistrzostw Polski Gi Senior 71 kg.

Zawody były eliminacją krajową do udziału w Mistrzostwach Europy w grapplingu, które odbędą się w dniach 25-27.04.2021 roku w Warszawie.

Prawo startu w ME ma po 2 reprezentantów Polski w każdej kategorii wagowej zarówno w grapplingu Gi jak i grapplingu NoGi.

- Brakowało mi startów parterowych, miło jest znowu to poczuć. Powiem Wam szczerze, że wiek nie ma znaczenia i jak się bardzo czegoś pragnie trzeba w to wierzyć. Od niedzieli zrobiłem 8 kg mimo, że do końca nie wiedziałem, czy turniej się odbędzie. Stoczyłem 7 walk i tylko dwie przegrałem. Czuję radość, że z takim wynikiem zakończyłem rywalizację na tak prestiżowych zawodach, których stawką jest powołanie do kadry Polski na najbliższe Mistrzostwa Europy w Grapplingu. Trzymajcie kciuki, bo to jedno z moich marzeń - napisał w mediach społecznościowych Zorczykowski.

Reklama

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości