Dwie walki stoczył Daniel Maleszewski z Bokserskiego Klubu Sportowego "Tiger" Łomża w miniony weekend w Sokółce, gdzie rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w boksie. Młody pięściarz wygrał obie, dzięki czemu wywalczył złoty medal i tytuł mistrzowski.
- W Mistrzostwach Młodzików wzięli udział zawodnicy z czterech okręgów: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i warszawsko-mazowieckiego. System polega na tym, że po eliminacjach na szczeblu okręgu do Mistrzostw Międzywojewódzkich awansuje po jednym zawodniku z okręgu. Daniel reprezentował okręg podlaski i okazał się najlepszym zawodnikiem w turnieju - informuje trener BKS "Tiger" Zbigniew Maleszewski.
W pierwszej walce młody łomżyniak zmierzył się z Jakubem Lechem z Gródka, którego pokonał przed czasem przez RSC w 2. rundzie. Drugą walkę Daniel stoczył ze zwycięzcą równolegle prowadzonego pojedynku i jej stawką był złoty medal. W tym starciu spotkał się on w ringu z Jakubem Orzechem z Ostrowi Mazowieckiej i wygrał po trzech rundach poprzez jednogłośną decyzję sędziów.
W tym roku nie będą rozgrywane Mistrzostwa Polski Młodzików, do których w normalnej sytuacji awansowałby Daniel z Mistrzostw Międzywojewódzkich. Dlatego te zawody były najwyższym szczeblem rywalizacji w 2012 roku w kraju i zwycięstwo w nich jest równoznaczne z uzyskaniem tytułu mistrza Polski. Szkoda tylko, że takich mistrzów kraju będzie w tej sytuacji aż dwóch. Niestety, Polski Związek Bokserski nie działa jak widać zbyt prężnie, skoro nie jest w stanie zorganizować jednego turnieju. Być może zmieni się to po wybraniu w sobotę nowego prezesa związku, którym został wieloletni, doświadczony sędzia Zbigniew Górski.
- Na pewno będziemy kierować nasze postulaty do nowych władz związku, by nieco zliberalizować przepisy odnośnie grup juniorskich i zbudować normalny system szkolenia, jaki funkcjonuje w innych krajach - zapowiada trener łomżyńskich pięściarzy Zbigniew Maleszewski, który wiąże duże nadzieje ze zmianami we władzach PZB.