Reklama

Daniel przywiózł medal Mistrzostw Polski

07/12/2012 09:46

Brązowym medalistą I Mistrzostw Polski Młodzików w kategorii 50 kg został zawodnik Klubu Bokserskiego "Tiger" Daniel Maleszewski. Mistrzostwa, zorganizowane po raz pierwszy, rozegrane zostały w dniach 30.11 - 02.12.2012 roku w Poznaniu.

- Była szansa na jeszcze lepszy wynik ale Daniel, zdaniem sędziów, minimalnie przegrał swoje walki na punkty. Cieszymy się jednak z brązowego medalu, bo nie było łatwo go zdobyć. - mówi ojciec i trener zawodnika Zbigniew Maleszewski.

- W przyszłym roku Daniel będzie już kadetem i będzie walczyć ze starszymi od siebie rywalami - dodaje szkoleniowiec.

W Mistrzostwach udział wzięło 64 młodych pięściarzy z rocznika 1998, reprezentujących 43 kluby. Startowali oni w 18 kategoriach wagowych.

Finaliści wyłonieni zostali w eliminacjach strefowych, którymi były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (4 strefy). Do turnieju głównego kwalifikowali się zwycięzcy stref.

Reklama

Województwo podlaskie reprezentowało czterech zawodników, którzy przywieźli dwa medale. Oprócz brązowego krążka zdobytego przez Daniela, złotym medalem pochwalić się może występujący w kategorii 72 kg Krystian Taudal (Boxing Sokółka). Jego brat bliźniak Damian i Igor Gaponiuk (Cristal Białystok) zajęli 4. miejsca w swoich kategoriach.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości