Wojsko Polskie zaprasza młodych ochotników do spędzenia części wakacji na dobrowolnym szkoleniu wojskowym pod hasłem „Wakacje z wojskiem”. Zaplanowano 3 turnusy szkoleń w całej Polsce, w tym także w Łomży. Pierwszy z nich startuje już 10 czerwca. Udział w nim, tak jak i w dwóch kolejnych jest darmowy, a po 27 dniach intensywnych ćwiczeń - i nie tylko, każdy uczestnik otrzyma do 6 tys. złotych.
Oferta „Wakacje z wojskiem” to 70 lokalizacji w całym kraju, również w Łomży. Można wybrać odpowiednią dla siebie jednostkę wojskową – czy to pod kątem odległości, terminu czy charakteru służby. Skierowana on jest przede wszystkim do osób pełnoletnich w wieku 18-35 lat - szczególnie do tegorocznych maturzystów, studentów, osób w przerwie wakacyjnej oraz tych szukających pracy i zajęcia wakacyjnego. Służba w tym wypadku może stanowić alternatywę dla zwykłej pracy sezonowej.
Projekt „Wakacje z wojskiem” jest strategicznym zamierzeniem MON i Wojska Polskiego mającym na celu zwiększenie potencjału rezerw oraz promocję służby wojskowej. Każdy turnus to strzelanie, przetrwanie w terenie, walka wręcz, taktyka wojskowa, szkolenia na pojazdach wojskowych, itp.
W trakcie każdego z turnusów będzie można sprawdzić się m.in. jako żołnierz wojsk lądowych - piechoty, marynarz, żołnierz desantu, czołgista, rakietowiec itp. Z pewnością wojskowi rekruterzy znajdą pasujący model służby dla wszystkich uczestników.
18 Łomżyński Pułk Logistyczny im. gen. bryg. Mariana Raganowicza organizuje w swojej jednostce wojskowej wszystkie trzy turnusy dla chętnych z miasta i okolic. Obecnie terminy na czerwiec i lipiec są już zajęte, natomiast zapisywać się jeszcze można na sierpień, czyli na ostatnie szkolenie.
Na szkolenia „Wakacje z wojskiem” można zgłosić się w każdej chwili. Procedury i formalności są proste i skrócone do minimum. Wystarczy wejść na portal www.zostanzolnierzem.pl, zadzwonić na infolinię +48 800 180 110, otworzyć listę kontaktową projektu lub po prostu zgłosić się do wybranego punktu rekrutacyjnego Wojska Polskiego.
Co istotne, a zarazem bardzo zachęcające to fakt, że każda osoba, która weźmie udział w szkoleniu, otrzyma do 6 tys. zł uposażenia oraz zdobędzie unikalne doświadczenie zawodowe i życiowe. Dodatkowo po takim szkoleniu uczestnicy będą mieli szansę na dłużej związać się z Wojskiem Polskim – czy to jako żołnierze aktywnej rezerwy, terytorialsi w WOT, czy też żołnierze zawodowi.