Reklama

Demolka na komendzie policji w Łomży. Awanturnik nie przyznaje się

15/03/2023 12:06

Najpierw podpalenie samochodu, później demolka na komendzie policji w Łomży. Ta awantura odbiła się szerokim echem w internecie. Okazuje się, że podejrzany nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Prokuratura przedstawia nowe informacje.

Podpalenie auta i demolka na komendzie w Łomży

Chodzi o głośną sprawę z końca lutego br.  Wszystko zaczęło się od podpalonego samochodu w Nowogrodzie.

- We wtorkowy wieczór łomżyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w Nowogrodzie ktoś podpalił samochód. Auto całkowicie spłonęło, a podejrzenie o podpalenie padło na 36-letniego mieszkańca gminy Zbójna. Mężczyzny jednak nie było w swoim domu. Okazało się, że od razu po zdarzeniu, 36-latek pojechał prosto do łomżyńskiej komendy policji. Wszedł do budynku i na poczekalni zaczął wykrzykiwać wulgaryzmy. Następnie puszką z piwem rzucił w szybę, za którą siedzieli dyżurni. Chwilę później kopnął w szybę przy biurku poczekalni. Policjanci będący w komendzie, widząc zachowanie 36-latka, od razu pobiegli zatrzymać wandala. Mężczyzna na ich widok wybiegł z komendy i zaczął uciekać. Po chwili był już w rękach policjantów. Napastnik w trakcie zatrzymywania nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy i zaczął się z nimi szarpać, jednocześnie wyzywając policjantów. Mieszkaniec gminy Zbójna trafił po policyjnego aresztu - informowała wcześniej łomżyńska policja.

Reklama

Prokuratura przedstawia nowe informacje. Mężczyzna nie przyznaje się 

Dochodzenie przeciwko Kamilowi D. nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Łomży. Jest on podejrzany o:

  • dokonanie dnia 28 lutego 2023 roku w Nowogrodzie uszkodzenia samochodu marki Audi A4 poprzez polanie go łatwopalną substancją i podpalenie 
  • dokonanie uszkodzenia mienia Policji poprzez rzucenie puszki z piwem w szybę zbrojną oddzielającą pomieszczenie poczekalni oraz kopanie w szklaną nadstawkę znajdującą się na biurku poczekalni KMP w Łomży, 
  • znieważenie funkcjonariuszy KMP w Łomży podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych poprzez używanie wobec nich słów powszechnie uznanych za obelżywe
  • próbę nakłonienia przemocą i groźbą bezprawną funkcjonariuszy KMP w Łomży do odstąpienia przez nich od podjętych czynności służbowych w związku z ujawnionym przestępstwem
  • naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy KMP w Łomży poprzez uderzania rękami i kopanie

Mężczyzna nie przyznaje się jednak do zarzucanych mu czynów.

"Podejrzany Kamil D. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień. Sąd Rejonowy w Łomży dnia 3 marca 2023 roku  uwzględnił wniosek prokuratora w przedmiocie zastosowania wobec podejrzanego  środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy od daty zatrzymania" - czytamy w komunikacie śledzczych.

Reklama

Nagranie z "demolki na komendzie" dostępne jest po kliknięciu w poniższe okno:

 

zdj. KMP w Łomży

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości