1368 złotych- dokładnie tyle Łomża wydała na "głowę" każdego mieszkańca w 2010 roku. Jesteśmy powyżej średniej krajowej, która wynosi ok. tysiąca złotych!
Ranking inwestycji samorządów opublikowała "Rzeczpospolita". Wśród 65 miast na prawach powiatu Łomża zajmuje 13. miejsce. Jesteśmy za Białymstokiem i Suwałkami, ale przed np. Ostrołęką czy Siedlcami.
W rankingu dziennika "Rzeczpospolita" pod uwagę wzięto inwestycje samorządowe finansowane z budżetu miasta. Nie liczyły się dotacje unijne.
W takim zestawieniu nie wypadamy najgorzej. Łomża zajęła 13 miejsce, z kwotą 1368zł na osobę. W woj. podlaskim pierwsze miejsce przypadło Suwałkom, gdzie wydatki inwestycyjne wynoszą blisko 1650 zł. W Białymstoku to 1601 zł.
Daleko nam jednak do ścisłej czołówki. W Sopocie (lider rankingu) miasto wydaje na inwestycje aż 4815 zł na osobę!