W środę 19 czerwca na sali konferencyjno-szkoleniowej w Domu Studenta Rubikon, który znajduje się przy ulicy Wiejskiej 16A w Łomży, odbędzie się spotkanie z Julianem Pawlikiem. Będzie ono miało charakter otwarty, a rozpocznie się o godz. 17.00. Jego tematyką będzie wyprawa rowerowa ph. „Julek na Jawę”.
Julian Pawlik mam 18 lat. Urodził się w Giżycku. W swoim rodzinnym mieście trenuje piłkę nożną, a z naszym miastem wiąże go ŁKS Łomża, którego kiedyś był zawodnikiem. Julian uczył się także w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży i przez cztery lata tutaj mieszkał. Swoją piłkarską pasję rozwija nadal, grając aktualnie w drużynie Sparty Augustów. Sport towarzyszył mu od najmłodszych lat, co pozytywnie wpłynęło na jego kondycję oraz odporność.
Nastolatek jest tegorocznym maturzystą, a zgodnie ze wstępnymi założeniami, już we wrześniu, zamierza wyruszyć w podróż rowerową przez 12 krajów. Jego celem jest wyspa wulkanów Jawa. Chce do niej dotrzeć za około rok. Do podjęcia takiego wyzwania zainspirował go podróżnik Piotr Strzeżysz, który objechał 5 kontynentów w 20 lat.
W mediach społecznościowych Julian funkcjonuje jako „Julek on bike”, co ma mu m.in. pomóc w organizacji oraz promocji skrupulatnie przygotowywanego przedsięwzięcia. W związku z planowaną wyprawą zamierza on także odwiedzić nasze miasto. Wizyta ta będzie miała charakter otwartego spotkania, na które Julian zaprasza wszystkich, lubiących aktywnie i kreatywnie i spędzać czas.
