Już po raz szesnasty rozegrany zostanie w naszym mieście Międzynarodowy Turniej Minikoszykówki „Łomżyńska Zima 2013”. W hali im. Olimpijczyków Polskich rywalizować będzie siedem drużyn chłopców z rocznika 2000. Drużyny z Polski i Białorusi walczyć będą o puchar Prezydenta Łomży.
Turniej rozegrany zostanie w dniach 1-3 marca. Rozgrywki prowadzone będą systemem "każdy z każdym", a pierwsze spotkania rozpoczną się już w najbliższy piątek od godziny 8.00 meczem otwarcia pomiędzy UKS "Dziewiątka" Łomża a PKS "Sokół" Grodno.
Tego samego dnia rozegranych zostanie jeszcze siedem spotkań, a po ich zakończeniu, na godzinę 18.00, organizatorzy zaplanowali uroczyste otwarcie turnieju. Kolejne mecze oglądać będzie można w sobotę w godzinach 8.00-18.30 i w niedzielę od 8.15. Zakończenie turnieju i wręczenie nagród nastąpi w niedzielę o godz. 14.00.
Udział w turnieju wezmą drużyny: PKS „Sokół” Grodno, MKS „Polonia” Warszawa, „Iskra” Konstantynów, UKS „Jar” Elbląg, UKS „Łomżyczka 10” Łomża i UKS „Dziewiątka” Łomża. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.