W miniony weekend w całej Polsce odbywały się Biegi Niepodległości, w których udział brali zawodnicy LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża, osiągając wysokie wyniki. Lekkoatleci biegli w Warszawie, Żaganiu, Krakowie, Gdyni, Nieporęcie i Białymstoku. Olga Ochal przywiozła aż dwa tytuły Wojskowej Mistrzyni Świata w Maratonie.
Olga Ochal - zawodniczka LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża - zdobyła aż dwa tytuły Wojskowej Mistrzyni Świata w Maratonie. Zawodniczka zwyciężyła indywidualnie oraz w drużynie wraz z Aleksandrą Lisowską, Karoliną Pilarską i Moniką Kaczmarek, uzyskując wynik 2:38:14.
W niepodległościowych biegach rozegranych w Polsce zawodnicy "Prefbetu" wielokrotnie stawali na podium.
Warszawa 10 km - 17 tys. startujących:
3. Jakub Nowak 29:47 - rekord życiowy
6. Anna Szyszka 35:28
9. Maciej Badurek 30:53
Kraków:
1. Iwona Wicha (1918 metrów) 6:25
2. Piotr Łobodziński (11 km) 35:37
4. Iwona Wicha (11 km) 42:43
Białystok 5 i 10km:
3.Grygo Paweł 5km 16:53
4.Dąbkowski Przemysław 5km 17:06
4.Ochal Paweł 10km 31:17
W Żaganiu na 10 km bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Demczyszak, który uzyskał czas 31:27.
W Gdyni w biegu na 10 km 4. miejsce zajął Piotr Mielewczyk z wynikiem 31.32.
W Nieporęcie 3,5-kilometrowy bieg młodzieżowy wygrała Karolina Dzwonkowska. Wśród chłopców 2. miejsce zajął Dawid Likwiarz, 3. miejsce Jurak Bartosz oraz 4. miejsce Marcin Suchta. Justyna Korytkowska w głównym biegu na dystansie 10 km zajęła 2 miejsce. Rafal Pogorzelski zakończył bieg jako trzeci. Oboje ustąpili tylko zawodnikom z Ukrainy.