Reklama

Dominacja łomżyńskich wojowników! Akademia Sportu Medyk wygrywa turniej w Olecku

15/02/2026 18:10

To nie był „spacer” po medale, ale twarda walka o każdą akcję na macie. Z prestiżowego turnieju „OLECKO OPEN – Turniej Nadziei Olimpijskich” zawodnicy łomżyńskiej Akademii Sportu Medyk wracają w najlepszych możliwych humorach. Wynik? Pierwsze miejsce drużynowo i jasny sygnał wysłany rywalom: w Łomży rosną talenty na miarę igrzysk.

W sporcie mówi się, że turnieje wygrywa się nie tylko mięśniami, ale przede wszystkim głową. W Olecku nasi reprezentanci pokazali jedno i drugie. Od pierwszej do ostatniej walki w ekipie Medyka widać było ogromne skupienie. Tu nie było miejsca na przypadek czy odpuszczanie w ostatnich sekundach rundy.

Paweł Remiszewski, trener taekwondo olimpijskiego, który obserwował swoich podopiecznych z wysokości maty, nie kryje zadowolenia z postawy zespołu. Jak sam przyznaje, kluczem do sukcesu było połączenie taktyki z czystym, sportowym charakterem. Zawodnicy nie tylko świetnie radzili sobie technicznie, ale – co rzucało się w oczy najbardziej – stanowili jeden, wspierający się organizm. Gdy jeden walczył, reszta przy macie robiła wszystko, by czuł ich wsparcie.

Reklama

Co stało za tym sukcesem? 

To przede wszystkim dziesiątki godzin wylanych na treningach. W Olecku zobaczyliśmy efekt końcowy: świetne przygotowanie fizyczne i tę specyficzną pewność siebie, która cechuje najlepszych. Nie bez znaczenia było też zaplecze – mocny doping rodziców i chłodna głowa trenerów, którzy prowadzili swoje „nadzieje olimpijskie” przez kolejne etapy turnieju.

Sukces w sporcie dzieci i młodzieży to jednak zawsze praca zbiorowa, także ta odbywająca się poza salą treningową. Władze klubu głośno dziękują Miastu Łomża oraz prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu za finansowe wsparcie. Bez tych środków o startach w prestiżowych zawodach i profesjonalnych przygotowaniach można by tylko pomarzyć.

Reklama

Dzisiejszy puchar za pierwsze miejsce drużynowe to ważny przystanek, ale – jak mówią w Medyku – na pewno nie ostatni. Gratulacje należą się całej ekipie: od najmłodszych zawodników, przez sztab, aż po rodziców, którzy tworzą wokół klubu świetną atmosferę. Łomża może być dumna!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości