Reklama

Dominik Seroka niezwyciężony

15/04/2013 07:57

Tytuł Mistrza Polski w konkurencji kata indywidualne wywalczył Dominik Seroka, utytułowany instruktor Akademii Sztuk Walki Dragon w Łomży. W maju swoje umiejętności sportowiec potwierdzi na Mistrzostwach Europy w Wenecji. IX Mistrzostwa Polski w Karate Fudokan odbyły się w minioną sobotę, 13. kwietnia w Warszawie.

Dominik Seroka, obecnie student Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, wywalczył tytuł Mistrza Polski w kata indywidualnym.

- Kata to sekwencje technik ataku i obrony, połączone z określonym sposobem poruszania się, przyjęciem ściśle określonej pozycji i sposobu oddychania. Kata są bardzo ważną częścią programów nauczania dla wielu sztuk i sportów walki, zwłaszcza tych, gdzie występuje kontakt broni z ciałem lub prezentowane uderzenia stanowiłyby realne zagrożenie dla przeciwnika- tłumaczy Iwona Łada, wiceprezes ASW Dragon w Łomży.

Reklama

Dominik Seroka dodatkowo wywalczył tytuł Mistrza Polski w konkurencji fuku-go, w której w 2009 r. był Mistrzem Europy oraz brązowy medal w konkurencji kumite indywidualnym.

Teraz zawodnika czekają przygotowania do Mistrzostw Europy , które odbędą się w Caorle Venezia we Włoszech między 16. a 19. maja.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości