Reklama

Dominik wrócił z medalami i tytułami

28/05/2012 06:56

Podwójny tytuł wicemistrza Europy, dwa medale srebrne i jeden brązowy przywiózł z rozgrywanych w weekend w Spale Mistrzostw Europy w Karate Fudokan Dominik Seroka, instruktor Akademii Sztuk Walki "Dragon".

W zawodach wzięło udział ok. 800 zawodników z dwudziestu państw.

Dominik w pięknym stylu doszedł do finału w konkurencji kata. Po eliminacjach i półfinałach, tracił do prowadzącego zawodnika z Rumuni 0,6 punktu- informuje Mirosław Seroka, ojciec zawodnika.

W finale po świetnym występie odrobił 0,3 punktu, jednak to nie wystarczyło na pokonanie rywala.

- Konkurencja kata jest to czysto techniczna rywalizacja, w której ocenia się przygotowanie pod względem prezentowanych technik, odpowiedniej presji i płynności ruchu. Dla 19-letniego Dominika był to debiut w wyższej kategorii wiekowej (młodzieżowcy), która jest ostatnim etapem przed kategorią seniorów.
Sukces medalowy zasługuje na tym większy podziw, gdyż Dominik zdając w tym roku maturę miał ograniczoną ilość czasu na odpowiednie przygotowanie się do zawodów- dodaje Mirosław Seroka.

Reklama

Z Mistrzostw rozegranych w Spale Dominik Seroka przywiózł podwójny tytuł wicemistrza Europy, srebrny medal w konkurencji kata indywidualne, srebrny medal w kumite drużynowym, a oprócz tego brązowy medal w kata drużynowym.

Mistrzostwa Europy były objęte honorowym patronatem przez Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego.

Przypomnijmy, że pomimo młodego wieku, Dominik Seroka ma już na swoim koncie wiele innych osiągnięć na arenie krajowej i międzynarodowej. W karate fudokan posiada mistrzowski stopień 1 dan (czarny pas). Obecnie jest również jednym z instruktorów Akademii Sztuk Walki "Dragon". Wspólnie z
Bartłomiejem Dąbrowskim i Iwoną Łada prowadzi zajęcia karate w Szkole Podstawowej w Konarzycach.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości