Reklama

Dramat wojny! Przejmujący spektakl na Starym Rynku [VIDEO i FOTO]

07/06/2018 07:11

- Jesteśmy w Łomży kolejny raz. Myślę, że czwarty lub piąty. Lubimy tu przyjeżdżać, bo tu jest zawsze świetna atmosfera, świetna publiczność. Tym razem przywieźliśmy spektakl „Silence. Cisza w Troi”. To jest przedstawienie, w którym dotykamy trudnego tematu uchodźców – opowiada o kolejnym pobycie w Łomży, reżyser Paweł Szkotak.

Za nami pierwsze przedstawienie, które odbyło się wczoraj na Starym Rynku. Teatr Biuro Podróży z Poznania w ramach festiwalu Walizka wystawił sztukę „Silence. Cisza w Troi”. Ten spektakl jest przejmującym widowiskiem, który ukazuje społeczność próbującą żyć normalnie podczas trwającego konfliktu. W dodatku okrucieństwa okupacyjnej zawieruchy przedstawione są oczami dziecka.

- Graliśmy go sporo. To z resztą przedstawienie, które miało premierę w Londynie. Potem graliśmy trochę w innych miastach. W Polsce i w Europie. Przyjmowane jest, myślę, że bardzo dobrze z tego powodu, że opowiadamy tę historię z perspektywy dzieci – opowiada dalej dyrektor i założyciel Teatru Biuro Podróży.

Reklama

Zaprezentowany na Starym Rynku teatr plenerowy wykorzystał symboliczną scenografię, pirotechnikę, szczudła oraz stworzone z lalek postaci dzieci i podkreślającą dramat opowiadanej historii muzykę. Aktorzy tworzyli świetny zespół. Wyrażali emocje gestem, mimiką i ekspresją ciała, a lalki traktowali, jak gdyby były żywe. W przedstawieniu wykorzystano rozmaite jeżdżące konstrukcje oraz efekty takie jak ogień.

- Kiedy robiliśmy przedstawienie, to myśleliśmy gdzieś o Aleppo, ale oczywiście dotyczy wielu miast, które spotkał ciężki, trudny, tragiczny los. Takim najbardziej znanym miastem w historii naszej cywilizacji jest oczywiście Troja. Dlatego taki tytuł – opowiada o przedstawieniu pełniący funkcję dyrektora artystycznego i naczelnego w Teatrze Polskim w Poznaniu, Paweł Szkotak.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości