Reklama

Dramatyczny manewr motocyklisty z gminy Śniadowo. Policja odebrała mu prawo jazdy

17/06/2024 13:59

W piątek po godzinie 18:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem motocyklisty na obwodnicy Konarzyc. Policja ujawnia nowe szczegóły tego zdarzenia oraz apeluje o ostrożność na drogach.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 28-letni motocyklista, mieszkaniec gminy Śniadowo, jadąc w kierunku Łomży, zdecydował się na wyprzedzenie kilku pojazdów na łuku drogi. Manewr ten był wykonywany wbrew przepisom, ponieważ na odcinku tym znajdował się znak P-4, oznaczający linię podwójną ciągłą, która zakazuje przejeżdżania przez nią oraz najeżdżania na nią.

Podczas wyprzedzania, motocyklista zauważył nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd i próbując uniknąć zderzenia, zaczął gwałtownie hamować. W wyniku tego manewru zjechał na lewą stronę, ocierając się o przejeżdżającą tamtędy toyotę, po czym wpadł do przydrożnego rowu. Na miejsce zdarzenia wezwano pogotowie, które przetransportowało poszkodowanego do szpitala z obrażeniami ciała. Policja potwierdziła, że motocyklista był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zatrzymano mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Reklama

Policja przypomina, że motocykliści są bardziej narażeni na urazy w przypadku wypadku lub kolizji niż kierowcy samochodów. Każdy, kto siada na motocykl, powinien być świadomy ryzyka utraty życia i zdrowia wynikającego z niebezpiecznych zachowań, takich jak przekraczanie dopuszczalnej prędkości czy jazda slalomem pomiędzy pojazdami.

Chociaż niższa prędkość nie zawsze zapobiega wypadkom, zdecydowanie może zmniejszyć ich skutki. Dlatego apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę, rozsądek, kulturę i życzliwość. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego i powinniśmy dbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości