Reklama

Drogowe postępy na trasie Łomża - Mężenin i PR-owy komplet dyrektorów [VIDEO i FOTO]

30/10/2025 14:25

Na drodze wojewódzkiej nr 679 łączącej Łomżę z Mężeninem odbyła się dziś konferencja prasowa dotycząca inwestycji. Jak zaznaczył członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek powodem jej zwołania nie była propaganda, ale unijne wymagania.

- To, że droga jest nieskończona a my robimy dzisiaj konferencję to nie jest żadne podbijanie PR-u ani propaganda tylko wynika to z umowy z komisją europejską, która dofinansowuje projekt, że przynajmniej raz do końca inwestycji taki briefing nastąpi- wskazał Jacek Piorunek.

Na konferencji towarzyszył mu poseł Krzysztof Truskolaski, a także dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży Dariusz Domasiewicz, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Robert Czerwiński i Marek Szynkiewicz, wicedyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży. Poseł Truskolaski tłumaczył, że ich obecność nie jest przypadkowa i wiąże się z tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego, choć dla wielu wyglądało to raczej na polityczny pokaz siły niż merytoryczne wsparcie inwestycji. Bo przecież kto, jak nie oni, najlepiej zrozumie wagę nowego asfaltu?

Reklama

Droga Łomża-Mężenin to najszybsze połączenie z naszego miasta do Białegostoku. Jej remont nie tylko poprawi komunikację lokalnym mieszkańcom, ale również polepszy sytuację przedsiębiorców. W ostatnim czasie to kolejna inwestycja w naszym regionie, która zbliża się do finiszu.

- Ten tydzień to tydzień inwestycji w województwie podlaskim. Jutro zostaną oddane do użytku obwodnice Sztabina i Suchowoli a niedługo otwarcie obwodnicy Bielska Podlaskiego- powiedział Krzysztof Truskolaski.

Inwestycja objęła 26-kilometrowy fragment drogi wojewódzkiej. W ramach prac przebudowano również kawałek trasy S8, a także wyremontowano dwa mosty i zbudowano ścieżkę rowerową, która wydłuży trasę Green Velo. Zbudowano również 6 zbiorników retencyjnych.

Reklama

Inwestycja kosztowała 252 miliony złotych, z czego 215 milionów to środki pozyskane z programu Polska Wschodnia Unii Europejskiej.

Obecnie budowa wielkimi krokami zbliża się do końca.

- Po 18 miesiącach realizacji tej inwestycji na placu budowy mamy zaawansowanie rzeczowe sięgające 86 procent- potwierdził Krzysztof Barbachowski, p.o. dyrektora Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku.

Oddanie drogi użytku zaplanowano w okolicach świąt.

- Oddanie jej do końca prawdopodobnie nastąpi na gwiazdkę tego roku, czyli przed Bożym Narodzeniem drogę będziemy mieć gotową- wskazał Jacek Piorunek.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/10/2025 14:28
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości