Ponad dwustu pątników wyruszyło dziś spod kościoła w Drozdowie. Po 20 kilometrach marszu pielgrzymi są już w Jedwabnem. To szlak “Łomżyńskiej Drogi Jakubowej”.
“Łomżyńska Droga Jakubowa” została zapoczątkowana dziś podczas mszy św. w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Drozdowie. Po uroczystej liturgii pod przewodnictwem wikariusza biskupiego ks. Jacka Czaplickiego pielgrzymi wyruszyli w ponad czterogodzinną drogę do Jedwabnego. Tam w kościele również pw. św. Jakuba Apostoła o godzinie 17 zostanie odprawiona uroczysta mszę św., którą odprawi bp Tadeusz Bronakowski.
Pielgrzymowanie drogą św. Jakuba (Camino de Santiago) ma charakter indywidualny, a nie wspólnotowy. Pielgrzymi sami decydują o długości poszczególnych etapów wędrówki. Tak też będzie w przypadku Łomżyńskiej Drogi Jakubowej, którą będzie można przemierzać przez cały rok.