Ponad 618 tys. złotych będzie kosztowało miasto zainstalowanie systemu biletów elektronicznych w autobusach MPK. Przetarg wygrała firma Pixel z Osielska- jedyna, jaka wzięła w nim udział.
Pierwszy przetarg na dostawę i wdrożenie systemu biletów elektronicznych, ogłoszony przez łomżyński ratusz został unieważniony, ponieważ oferty znacznie przekroczyły wysokość środków, jakie urząd miasta przeznaczył na ten cel. Drugi przetarg zainteresował tylko jedną firmę- Pixel z Osielska. Spółka istnieje od 1994 roku. W bilety elektroniczne wyposażyła większość dużych miast w całej Polsce.
W Łomży firma Pixel uruchomi jedno stanowisko personalizacji kart, dwa stoiska sprzedaży i doładowania, oraz dostarczy miastu 5 tysięcy kart bezstykowych. Będzie też odpowiadała za zainstalowanie całego systemu biletów elektronicznych.
Bilet elektroniczny pojawi się w Łomży prawdopodobnie już jesienią. Zainstalowanie systemu w autobusach MPK będzie kosztowało 618 431,70 zł.