Reklama

Dwa lata temu zmarł biskup Stanisław Stefanek

17/01/2022 09:01

​​​​​​​17 stycznia 2020 roku odszedł biskup Stanisław Stefanek, biskup diecezjalny łomżyński w latach 1996 - 2011.

Stanisław Stefanek urodził się 7 maja 1936 r. w Majdanie Sobieszczańskim. Na kapłana wyświęcony został w Towarzystwie Chrystusowym 28 czerwca 1959 r. w Poznaniu. Mianowany biskupem tytularnym Forilimpopoli i ustanowiony biskupem pomocniczym w Szczecinie 4 lipca 1980 r., konsekrowany przez biskupa szczecińsko-kamieńskiego Kazimierza Majdańskiego 24 sierpnia 1980 r. w katedrze szczecińskiej. Od 1993 roku pełnił funkcję dyrektora Studiów nad Rodziną Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Stanisław Stefanek został mianowany biskupem łomżyńskim 26 października 1996 roku. Uroczysty ingres do katedry łomżyńskiej odbył się 17 listopada 1996 roku. Decyzją prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z dnia 2 października 2009 r. odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Biskup Stefanek zakończył posługę 11 listopada 2011 roku i przeszedł na emeryturę jako biskup senior. Zmarł 17 stycznia 2020 roku w Szpitalu w Lublinie. Jego pogrzeb odbył się 23 stycznia w łomżyńskiej katedrze.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości