Reklama

Dwa wygrane turnieje i trzy powołania do kadry województwa

20/12/2012 07:00

Świetny okres mają za sobą młodzi piłkarze MŁKS-u Łomża z roczników 2000, 2001 i 2002. Najmłodsi i najstarsi wygrali turnieje piłki halowej, w których wzięli udział na początku grudnia, a trzech zawodników z rocznika 2001, choć ich drużyna nie odniosła sukcesu w turnieju, zasłużyło w oczach trenerów kadry Podlasia Jacka Bayera i Tomasza Woronina na powołania na konsultacje kadry.

Okazały puchar, złote medale i statuetkę króla strzelców przywieźli zawodnicy Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego z rocznika 2002 z turnieju Mikołajkowego w Wysokiem Mazowieckiem. W turnieju wystąpiły drużyny: MŁKS 1926 Łomża, Sparta Szepietowo, Ruch Wysokie Mazowieckie – 2 drużyny, Pogoń Łapy, Olimpia Zambrów.

Kadra powołana na turniej przez trenera Artura Nadolnego liczyła 8 zawodników z rocznika 2002 oraz 2 zawodników z rocznika 2003 trenujących na codzień pod okiem trenera Sławomira Stanisławskiego. Pomimo nieco słabszego początku turnieju, gdzie w pierwszym spotkaniu łomżyńska drużyna musiała uznać wyższość Pogoni Łapy (0:1), kolejne mecze należały już do naszych zawodników. Po pokonaniu kolejnych rywali ostatecznie MŁKS zajął pierwsze miejsce w tym turnieju tracąc zaledwie jedną bramkę przy sześciu strzelonych. Dodatkowym smakiem był rewanż na pierwszym rywalu, Pogoni Łapy, którą nasi piłkarze pokonali w finale rozgrywek 2:0.

Reklama

W minioną niedzielę rywalizowali również starsi koledzy "złotych" dziesięciolatków. W Małkinii odbył się mocno obsadzony Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej, w którym udział wzięli zawodnicy z rocznika 2000. MŁKS rywalizował tam z drużynami Jagiellonii Białystok, Korony Ostrołęka, Pogoni Siedlce, MKS Małkinia, Ostrowi Mazowieckiej, Olimpii Zambrów i Orła Kolno.

Dzień dla trenera Artura Nadolnego zaczął się od odebrania dwóch telefonów od rodziców i informacji o chorobie zawodników. Na miejscu okazało się, że kolejny zawodnik wypadł ze składu. Z 10 osobowej kadry powołanej na turniej zostało 7 zawodników bez nominalnego bramkarza. Dlatego na tej pozycji wystąpił obrońca Hubert Cendrowski zastępując przeziębionego Hubera Rogińskiego i Michała  Sobieskiego, który w tym czasie brał udział w turnieju selekcyjnym rocznika 2001 w Augustowie.

Reklama

Po pewnym zwycięstwie w pierwszym meczu 4:0 nad faworytem turnieju zespołem Jagiellonii, łomżyńscy piłarze nabrali dużej pewności siebie. Miała ona swoje uzasadnienie, bowiem nasza drużyna do końca turnieju pozostała niepokonana i z kompletem zwycięstw wygrała rozgrywki, w półfinale wygrywając 1:0 z Olimpią Zambrów, która w ostatnim okresie dwukrotnie ogrywała naszych zawodników, a w finale pokonując gospodarzy turnieju 3:0.

- Cieszy fakt że pomimo kilku podstawowych piłkarzy potrafiliśmy się zmobilizować i  wygrać turniej. Na uwagę zasługuje gra w obronie która nie pozwalała na zbyt wiele rywalom a gdy już przedarli się pod nasza bramkę nie mogli pokonać naszego obrońcy-bramkarza Huberta Cendrowskiego - chwali swoich podopiecznych trener Artur Nadolny.

Reklama

Równolegle z rywalizacją starszych kolegów w Małkinii, w Augustowie odbywał się turniej "selekcyjny" do nowej reprezentacji województwa Podlaskiego rocznika 2001. W turnieju wystąpiły najlepsze zespoły z województwa: MOSP Jagiellonia Białystok, Talent Białystok, Włókniarz Białystok, Piast Białystok, Sparta Augustów, Pomorzanka Sejny, UKS Suwałki, MŁKS  Łomża, MOSIR Grajewo, OSIR Sokół Sokółka.

MŁKS dobrze wszedł w turniej, pokonując w pierwswzym spotkaniu 3:1 zespół Piasta Białystok, a w drugim meczu 5:0 Sokoła Sokółka. Niestety, później było gorzej. Po porażkach z AP Talent Białystok i UKS Suwałki naszej drużynie pozostała jedynie możliwość walki o piąte miejsce. To jednak wyraźnie nie był dzień naszego zespołu, który po raz kolejny musiał uznać wyższość rywali, tym razem z Grajewa i ostatecznie zajął 6. miejsce.

Reklama

Szóste miejsce nie jest tym, czego oczekiwaliby zawodnicy jak i trener Artur Nadolny.

- Mimo to jednak cieszy fakt, że turniej był możliwością zaprezentowania się zawodników przed trenerami kadry województwa - mówi opiekun biało-czerwonych.

Na zakończenie turnieju Michał Sobieski w oczach trenerów został wybranym najlepszym bramkarzem turnieju, a Krystian Pawczyński zdobywca sześciu bramek dla naszego zespołu został indywidualnie wyróżniony przez trenera.

- Trzeba zaznaczyć że był to dla chłopców pierwszy halowy turniej w tym roku. Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie lepiej - dodaje Artur Nadolny.

Reklama

Mimo niepowodzenia drużyny, uznanie w oczach trenerów kadry znaleźli trzej zawodnicy MŁKS-u. Bramkarz Michał Sobieski, pomocnik Krystian Pawczyński i kapitan drużyny, pomocnik Jakub Rusin, zostali powołani przez trenerów na konsultacje kadry województwa podlaskiego.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości