3 kwietnia w Arche Hotel Krakowska w Warszawie odbył się półfinał Konkursu Polonia 2024. Województwo podlaskie reprezentowało, aż 7 laureatek Konkursu Miss Polonia naszego regionu. Do finału ogólnopolskiego konkursu przeszły Julia i Paulina z Łomży!
Decyzją jurorów do finału ogólnopolskiego konkursu zaproszone zostały:
1.Miss Polonia Województwa Podlaskiego 2024 | Miss Polonia Tiens Województwa Podlaskiego 2024 - Julia Jakubiak z Łomży

2. I Wicemiss Polonia Województwa Podlaskiego 2024 - Paulina Wykowska również z Łomży

- Jestem bardzo szczęśliwa, że do finału Konkursu Miss Polonia 2024 udało mi się trafić razem z Pauliną I Wicemiss naszego województwa. Po pierwsze, razem będzie nam raźniej, a po drugie, mamy dużo wspólnych wspaniałych planów, których realizację rozpoczniemy już wkrótce. Jestem również ogromnie dumna z pozostałych reprezentantek naszego regionu. Każda z nich to wspaniała i wartościowa dziewczyna, o których jeszcze nie jeden raz usłyszymy wiele dobrego - powiedziała Julia Jakubiak, Miss Polonia Województwa Podlaskiego 2024.
Obie finalistki wyraziły ogromną wdzięczność za powierzoną im szansę. Potwierdziły także, że były dla siebie dużym wsparciem podczas konkursu.
- Wciąż nie dotarło chyba do mnie jeszcze to, co się wydarzyło. Jestem ogromnie szczęśliwa, że w dalszym ciągu dane mi było kontynuować tę piękną przygodę, którą rozpoczęłam z Konkursem Miss Polonia Województwa Podlaskiego. To będzie wspaniały i niezapomniany czas - zrelacjonowała Paulina Wykowska, I Wicemiss Polonia Województwa Podlaskiego 2024.
Dodatkowo, na liście rezerwowej znalazła się Wiktoria Szewczyk z Łomży - TOP10 Miss Polonia Województwa Podlaskiego 2024.
Organizator Konkursu Miss Polonia Województwa Podlaskiego oraz Karolina Rafałowska: Koordynator Konkursu, które towarzyszyły wczoraj przedstawicielkom regionu na ogólnopolskich eliminacjach, przyznały, że są bardzo dumne z całej trójki. Kobiety podziękowały również wszystkim dziewczynom za piękną reprezentację województwa podlaskiego na etapie ogólnokrajowym.
- Przed dziewczętami czas intensywnej pracy, wielu wyzwań, ale przede wszystkim okres wspaniałej i niezapomnianej przygody, do której przygotujemy je najlepiej jak tylko będzie to możliwe - dodała Anna Kurządkowska-Kosińska.