Reklama

Nowe Wyrzyki: Dwóch mężczyzn oskarżono o nielegalną produkcję alkoholu

10/02/2025 09:06

Prokuratura oskarżyła dwóch mężczyzn z miejscowości Nowe Wyrzyki o nielegalną produkcję alkoholu i jego sprzedaż.

Prokuratura Rejonowa w Łomży nadzoruje śledztwo przeciwko dwóm mężczyznom podejrzanym nielegalną produkcję alkoholu w miejscowości Nowe Wyrzyki. Mężczyźni mieli wyprodukować ponad 18 tysięcy litrów alkoholu i nie zapłacili podatku akcyzowego w wysokości ponad 200 tysięcy złotych. Jak podaje prokuratura:

- W okresie od bliżej nieustalonego dnia do 30 stycznia 2025 r. w miejscowości Nowe Wyrzyki, gm. Łomża, woj. podlaskiego, działając wspólnie i w porozumieniu, uchylając się od opodatkowania i nie ujawniając przedmiotu opodatkowania wyprodukowali domowym sposobem zz cukru, drożdży i wody wyroby alkoholowe w postaci 1990 litrów alkoholu o stężeniu 50% oraz 16200 litrów alkoholu o stężeniu 10%, przy użyciu wykonanej sposobem chałupniczym aparatury służącej do produkcji alkoholu etylowego, przez co narazili Skarb Państwa na uszczuplenie w zakresie należnego podatku akcyzowego w kwocie 208964 zł., a następnie magazynowali w/w alkohol poza składem podatkowym. Następnie rozlali wyprodukowany alkohol do butelek i oznaczyli etykietami, przy czym uczynili sobie z przestępstwa stałe źródło dochodu- czytamy w komunikacie prokuratury.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/02/2025 10:31
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości