Reklama

Dymek porzucił ŁKS. Dziś poznamy nowego trenera biało-czerwonych

30/01/2014 09:17

Trener Mirosław Dymek podjął decyzję o rezygnacji z pracy w ŁKS-ie 1926 Łomża i powrócił do Kalisza, gdzie podpisał roczną umowę na prowadzenie II-ligowej Calisii. Dziś mamy poznać nazwisko nowego szkoleniowca biało-czerwonych, który otrzyma zadanie zbudowania i przygotowania zespołu do rundy wiosennej III ligi.

- Mieliśmy z trenerem dżentelmeńską umowę, że jeśli do końca stycznia zdecyduje się na powrót do Kalisza, to nie będziemy mu robić trudności. Tak się stało i Mirosław Dymek nie jest już naszym trenerem. Oczywiście nie rezygnujemy przy tym z odszkodowania - potwierdza nasze informacje prezes ŁKS-u 1926 Łomża Jarosław Kulesza.

Prezes Kulesza poinformował również, że mając na uwadze taką ewentualność już od kilku dni prowadził rozmowy z innym szkoleniowcem, który miałby zastąpić Dymka.

- Rozmowy jeszcze nie zostały zakończone, spodziewam się jednak, że dziś dojdzie do ich finalizacji i wówczas będę mógł podać nazwisko nowego trenera - tłumaczy Kulesza.

Reklama

We wczorajszym sparingu przeciwko Narwi Ostrołęka, przegranym 1:2, zespół poprowadził tymczasowo trener Arkadiusz Obrycki.

Jarosław Kulesza stwierdził też, że przyznana klubowi przez Prezydenta Łomży w tym roku dotacja, choć oczywiście nie jest w stanie zaspokoić potrzeb klubu, jest jednak wyraźnie wyższa niż rok wcześniej (o 35 tys. zł - red.), z czego jest zadowolony.

- Jestem z tego zadowolony, bo we wcześniejszych latach te dotacje raczej malały niż rosły - mówi Kulesza, który obok innych prezesów klubów jest jednym z głównych uczestników działań prowadzonych na rzecz zwiększenia nakładów na łomżyński sport w okresie poprzedzającym uchwalenie budżetu miasta na 2014 rok.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości