Dyspensa w piątek po Bożym Ciele. Dekret biskupa łomżyńskiego

17/06/2022 07:29

17 czerwca, czyli w piątek po Bożym Ciele, będzie można jeść mięso. Dekret w tej sprawie wydał biskup łomżyński Janusz Stepnowski.

W każdy piątek katolicy powinni wstrzymywać się od spożywania pokarmów mięsnych. Reguła ta nie będzie jednak obowiązywała w piątek (17.06) po Bożym Ciele. 

Biskup łomżyński Janusz Stepnowski ogłosił dyspensę na ten dzień. 

"Mając na względzie, że piątek 17 czerwca br. przypadający po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, sprzyja organizowaniu rodzinnych
i towarzyskich spotkań, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, udzielam, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności" - możemy przeczytać w komunikacie Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej.

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/06/2025 08:57

Najnowsze rolki



Najnowsze wiadomości