17 czerwca, czyli w piątek po Bożym Ciele, będzie można jeść mięso. Dekret w tej sprawie wydał biskup łomżyński Janusz Stepnowski.
W każdy piątek katolicy powinni wstrzymywać się od spożywania pokarmów mięsnych. Reguła ta nie będzie jednak obowiązywała w piątek (17.06) po Bożym Ciele.
Biskup łomżyński Janusz Stepnowski ogłosił dyspensę na ten dzień.
"Mając na względzie, że piątek 17 czerwca br. przypadający po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, sprzyja organizowaniu rodzinnych
i towarzyskich spotkań, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, udzielam, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności" - możemy przeczytać w komunikacie Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej.