W miniony piątek, na Stadionie Miejskim w Suwałkach, rozegrany został Finał Wojewódzki Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP w piłkę nożną. Wspaniale zaprezentowały się w nim dziewczęta z Uczniowskiego Klubu Sportowego Orzeł z Konarzyc, zdobywając pierwsze miejsce i prawo udziału w finale krajowym.
Zawody odbywały się w czterech kategoriach: dziewcząt z rocznika 2003-2004, 2001-2002 oraz chłopców 2003-2004 i 2001-2002 i to właśnie w tej starszej kategorii triumfowały dziewczęta z Konarzyc. Warto zauważyć, że dwa lata wcześniej w finale wojewódzkim zawodniczki reprezentujące UKS „Orzeł” zajęły II miejsce i tylko jednej bramki zabrakło im do pełnego szczęścia, by móc zmierzyć się z rywalkami w Warszawie.
- W tym roku w nieco zmienionym składzie, nie dały szans rówieśniczkom i udowodniły swoje umiejętności odnosząc znaczący sukces - cieszy się Zbigniew Żebrowski, nauczyciel z SP w Konarzycach, pod którego kierunkiem dziewczęta sięgnęły po złoto.
- Pan Żebrowski, to nauczyciel z wielkim sercem, zaangażowaniem oraz pasją. Duża jest jego zasługa w tym sukcesie. Pan Zbigniew bardzo angażuje się w działania propagujące sport wśród dzieci i zaraża je tą pasją - chwalą rodzice trenera swoich córek.
Drużyna dziewcząt starszych, które reprezentować będą nasz region w Warszawie, wystąpiła w składzie: Dominika Jermacz (PG nr 1 w Łomży), Aleksandra Jemielita i Julia Dąbkowska (Katolickie Gimnazjum w Łomży), Klaudia Polakowska (PG nr 8 w Łomży), Martyna Trawińska (PG nr 9 w Łomży), Justyna Chojnowska i Lidia Płaczek (SP w Jarnutach), Magdalena Łukaszewska, Weronika Szymańska i Katarzyna Tomaszczyk (SP w Konarzycach).