Marika czyli pochodząca z Łomży Marta Kosakowska wydała właśnie swoją kolejną płytę pod wiele mówiącym tytułem "Marta Kosakowska". Studyjny album Mariki ukazał się nakładem wytwórni Warner Music Poland i nawiązuje do niedawnej zmiany image"u artystki.
„Marta Kosakowska" to pod wieloma względami przełomowy longplay. Wokalistka przygotowała bardzo dojrzałą, refleksyjną i liryczną płytę. Już dwa pierwsze singlowe utwory – „Tabletki" z gościnnym udziałem Xxannaxxu oraz „A jeśli to ja" z Gooralem – wróżą nowatorski, oryginalny i starannie dopracowany materiał.
Słuchaczy zaskoczy zarówno ewolucja stylu samej Mariki, jak też nietuzinkowe, wysmakowane i nowoczesne brzmienie płyty. „Marta Kosakowska" – to piąty krążek w dorobku artystki.
Pierwszy koncert z nowymi utworami zagra Marika we Wrocławiu 27 października. Samą płytę natomiast można już od dziś kupować w sklepach stacjonarnych i w internecie. Z okazji premiery albumu ogłoszony został też konkurs, w którym można wygrać trzy wejściówki na zamknięty koncert premierowy dla gości specjalnych z udziałem wszystkich, którzy brali udział w powstawaniu płyty MARIKA - MARTA KOSAKOWSKA. Koncert odbędzie się 23 listopada w Warszawie. Więcej informacji na ten temat na oficjalnym fanpage-u Mariki.