Szykuje się niezła atrakcja. Podlaski radny sejmiku województw podlaskiego – Stanisław Derehajło dzisiaj o godz. 20.00 będzie rozmawiał z Robertem Mazurkiem w Kanale Zero na YouTube.
Stanisław Derehajło stał się ostatnio wyjątkowo znaną postacią. W ostatnich wyborach samorządowych jako jedyny z Konfederacji dostał się do sejmiku województwa podlaskiego. Oprócz niego trafiło tam 15 radnych z Prawa i Sprawiedliwości oraz 14 z Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi. Aby PiS utrzymało nadal władzę w Podlaskiem potrzebuje jednego radnego, właśnie Stanisława Derehajły. Czy tak będzie, okaże się już niebawem.
Stanisław Derehajło ma 52 lata. To samorządowiec, nauczyciel i rolnik. Dziewiętnaście lat był wójtem gminy Boćki. W latach 2018–2021 piastował funkcję wicemarszałka województwa podlaskiego. W sierpniu 2020 został powołany na stanowisko prezesa okręgowych struktur Porozumienia Jarosława Gowina w województwie podlaskim. W czerwcu 2021 podczas kongresu partii, został wybrany na wiceprezesa Porozumienia, od 2023 przewodniczący konwencji krajowej i p.o. prezesa Porozumienia.