Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6 w Łomży uczestniczyli w specjalnych lekcjach, poznając rolę Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i tematykę podatkową. Spotkania odbyły się w ramach „Akademii podatkowej podlaskiej KAS", która właśnie rusza w podlaskich szkołach.
We wtorek 9 kwietnia edukatorki z Urzędu Skarbowego w Łomży spotkały się z uczniami klas czwartych i piątych Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży. Podczas czterech przeprowadzonych lekcji obecnych było prawie 160 uczniów.
Zgodnie z założeniami akademii, spotkanie z młodzieżą, która niebawem wejdzie w dorosłość, było okazją do rozmowy na temat podatków, ich roli, a także roli Krajowej Administracji Skarbowej w realizacji zadań państwa.
Prowadzące lekcje przedstawicielki KAS Iwona Świderska, Monika Mańko, Barbara Rogowska i Dorota Domitrz opowiedziały też uczestnikom spotkań o tym, w jaki sposób korzystać z ułatwień w rozliczaniu się z podatków, czy w jaki sposób najprościej kontaktować się z urzędami skarbowymi, a także przestrzegały przed zagrożeniami, jakie są związane z szarą strefą czy nieuczciwymi działaniami podmiotów, które np. z nieświadomej osoby próbują zrobić „słupa" w swojej nielegalnej działalności.
„Łomżyńskie" lekcje były jednymi z pierwszych przeprowadzonych w ramach startującej właśnie „Akademii podatkowej podlaskiej KAS".