Reklama

Euro 2012 w Łomży bez transmisji

14/03/2012 07:13

Jednodniowa, mobilna strefa kibica tzw. Euro Truck to wszystko, na co możemy liczyć w Łomży podczas Mistrzostw Euro 2012. Koszt wynajęcia telebimów, opłacenia licencji UEFA i zapewnienia bezpieczeństwa zarówno kibicom, jak i wynajętemu sprzętowi, znacznie przewyższa możliwości finansowe miasta, więc bezpośrednich transmisji "na żywo" nie będzie.

O zorganizowanie w Łomży strefy kibica radni pytają już od kilku miesięcy.

W odpowiedzi przygotowanej na interepelację radnego Zbigniewa Prosińskiego, zastępca prezydenta Mirosława Kluczek przyznaje, że miasta nie stać na sfinansowanie przedsięwzięcia polegającego na transmitowaniu na żywo wszystkich rozgrywek.

Aby zorganizować strefę kibica, niezbędne jest uzyskanie licencji UEFA dla pokazów publicznych. Opłata licencyjna to minimalnie 35 euro za każdy metr kw. telebimu.

- Osobną sprawą i wydatkiem jest wynajęcie telebimu, którego koszt oscyluje między 215.250zł a 276.750zł za cały okres trwania Euro (bez konstrukcji), przy czym są to promocyjne kwoty- wylicza wiceprezydent Kluczek.

Reklama

Do tego dochodzą jeszcze koszty związane z ochroną telebimu i samych kibiców.

Na co więc możemy liczyć podczas Mistrzostw Europy?

- Miasto, chcąc zasygnalizować swój udział i podkreślić atmosferę Euro proponuje rozpoczęcie Mistrzostw spektaklem "Ławka rezerwowych" z udziałem gwiazd TVP. Spektakl planowany jest na 2. czerwca br. na Starym Rynku- odpowiada Mirosława Kluczek. - Dodatkową atrakcją będzie zorganizowanie szeregu meczów dla drużyn piłkarskich na terenie Orlików.

Władze rozważają także wynajęcie na jeden dzień mobilnej strefy kibica, tzw. Euro Truck. Jej zorganizowanie zależy jednak od znalezienia sponsora- jeden dzień funkcjonowania strefy to 40 tys. złotych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości