Reklama

Fabet: Na pracę mogą liczyć... w Toruniu

14/03/2011 14:08

- Osobom w tzw. okresie ochronnym (4-lata do emerytury, matki po urlopie macierzyńskim) zaproponujemy przejście do pracy w zakładzie w Toruniu - mówi Izabela Ziółkowska- Kanarek, dyrektor finansowy Grupy CB.

Po zamknięciu łomżyńskiego zakładu Fabet, należącego do Grupy CB, nagle bez pracy znalazło się blisko sto osób. W głównym oddziale firmy, w Toruniu, mówi się o zwolnieniu ok. 90-ciu pracowników.

- Osobom, którym brakuje cztery lata do emerytury i kobietom, które wróciły po urlopie macierzyńskim, zaproponujemy przejście do zakładu w Toruniu - mówi Izabela Ziółkowska- Kanarek, dyrektor finansowy Grupy CB w Polsce.

Niestety, szanse, że pracownicy skorzystają z propozycji, są nikłe. Firma zaproponuje tylko pracę, ale przeniesienie całej rodziny, znalezienie mieszkania i zmianę warunków życia pracownicy muszą wziąć na siebie.

Reklama

Przyczyną zamknięcia łomżyńskiego zakładu jest zły wynik finansowy. Jak informuje Ziółkowska- Kanarek, pierwsze prace nad redukcją kosztów zostały wprowadzone w całej grupie już w maju ubiegłego roku. Firma zredukowała też zatrudnienie. Teraz okazało się, że jeden z zakładów- łomżyński, trzeba zamknąć.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama