Reklama

Ferie minęły im aktywnie- FOTO

02/02/2013 11:47

Kilkuset młodych łomżyniaków wzięło udział w zajęciach sportowych organizowanych przez dwa tygodnie ferii przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pływanie, szlifowanie formy na lodowisku i zajęcia plastyczne cieszyły się uznaniem uczniów odpoczywających od nauki w szkole.

Czas na Pływalni nr 2 przy ul. kard. Wyszyńskiego upłynął pod znakiem łącznia aktywności i kreatywności.

- Po raz pierwszy obok aktywnej zabawy na basenie, pod bacznym okiem ratowników i instruktorów, prowadzone były warsztaty plastyczne połączone z grami i zabawami. Każdy tydzień ferii w strefie aktywnej był zakończony mini zawodami, wręczono medale i pamiątkowe dyplomy uczestnictwa. W strefie kreatywnej dzieci poznały różne techniki plastyczne. Na warsztacie z filcowania wykonały filcowe kule, które zostały zamienione w kolczyki. Na zajęciach  z decoupage ozdobiły szklane naczynia i zrobiły walentynki, z masy solnej wykonały zabawne ramki na fotografie, a z masy papierowej fantazyjne zwierzaki- wylicza Maciej Jankowski z łomżyńskiego MOSiR dodając, że przez dwa tygodnie ferii w zajęciach wzięły udział 182 osoby.


Pływalnia nr 1 przy ul. Niemcewicza postawiła na aktywne gry i zabawy dla najmłodszych. Były konkurencje sportowe, doskonalenie sztuki pływania i miła niespodzianka- podczas ferii bilety dla dzieci i młodzieży były tańsze. Pływalnia zmieniła też swoje godziny funkcjonowania- teraz jest czynna od godz. 6.00 do 22.00. Dłuższy czas pracy zostanie utrzymany także po feriach.

Ponad sześćdziesiąt osób przyciągnęła ślizgawka przy ul. Katyńskiej.

-  Podczas zajęć na lodzie dzieci i młodzież mogły nauczyć się podstaw jazdy na łyżwach tj. prawidłowej postawy podczas jazdy, zachowania równowagi na lodzie, jazdy na jednej łyżwie, uginania nóg podczas jazdy w celu zabrania przedmiotu z powierzchni lodowiska, zmiany kierunku jazdy tj. skręty i łuki oraz przejazdu toru przeszkód na czas, a także podstawowych elementów gry w hokeja na lodzie- relacjonuje Jankowski.

Równolegle trwały też zajęcia w szkółce łyżwiarskiej, przygotowujące łomżyńską drużynę do startu w etapie wojewódzkim krajowych zawodów "Biały Orlik".

Według podliczeń MOSiR-u, tegoroczne ferie zimowe na sportowo spędziło kilkuset uczniów łomżyńskich szkół.
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości