Reklama

Festyn sportowo - rekreacyjny „Bezpieczne wakacje” na otwarcie sezonu letniego

26/06/2015 05:06

Festynem sportowo – rekreacyjnym „Bezpieczne wakacje” Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży otworzył letni sezon  na skateparku przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Festyn połączony został z otwarciem odkrytego basenu kąpielowego.

Podobnie jak w ubiegłych latach basen zlokalizowany jest na boisku piaszczystym pomiędzy fontanną a boiskiem wielofunkcyjnym.

Organizatorami imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Komenda Miejska Policji, Komenda Straży Pożarnej oraz Nadleśnictwo Łomża. W godzinach 10.00 – 13.00 blisko 250 przedszkolaków i uczniów łomżyńskich szkół wzięło udział w festynie, który był doskonałą okazją do tego, aby przy pięknej pogodzie i miłej atmosferze spędzić, czas w którym dzieci mogły obejrzeć z bliska, a także siąść za kierownicą wozu strażackiego i radiowozu policyjnego, zapoznać się w fauną i florą środowiska Łomży i okolic, wziąć udział w konkursach z wiedzy o naturze Łomży i okolic oraz spróbować swoich sił w celności rzutów do celu oraz strzałów na bramkę.

Reklama

Podczas festynu funkcjonariusze Policji w formie zabawy i pytań przekazywali najmłodszym mieszkańcom naszego miasta, w jaki sposób zachowywać się podczas wakacji, aby były one dla nas udane, a przede wszystkim bezpieczne.

Dodatkowo wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w festynie w godzinach jego trwania, MOSiR Łomża bezpłatnie udostępnił dwa dmuchane zamki, które stanęły obok zamku do zabaw na okres wakacji.

Festyn profilaktyczny cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości