Reklama

[FOTO] Czołówka polskich tenisistów na turnieju Nadzieja Cup w Łomży

05/09/2012 12:21

Zawodnicy z pierwszej i drugiej dziesiątki najlepszych tenisistów w Polsce uczestniczą w rozpoczętym dziś na kortach przy III LO w Łomży 8. Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Ziemnego Mężczyzn NADZIEJA CUP. Faworytem jest ubiegłoroczny triumfator tej imprezy, aktualnie ósmy na liście krajowej, Mistrz Polski Wojciech Lutkowski z KT Legia Warszawa.

- Po raz trzeci przyjechał do nas z klubu Legia Warszawa Wojciech Lutkowski, który jest aktualny Mistrzem Polski w tenisie - potwierdza te informacje organizator Turnieju i jednocześnie trener w działającym przy III LO klubie UKS Return Tomasz Waldziński.

 - Mam nadzieję, że obronię wywalczony w ubiegłym roku tytuł, chociaż może być ciężko, bo przyjechałem chory. Będę jednak robił wszystko by obronić tytuł - mówi Wojciech Lutkowski. - Bardzo lubię tu przyjeżdżać. Jest to ostatni mój turniej w sezonie i w zasadzie przyjeżdżam do Łomży, żeby pograć sobie na luzie, dla samej przyjemności grania, bez stresu i presji uzyskania dobrego wyniku - dodaje Lutkowski.

Reklama

 W środę, w pierwszym dniu rozgrywek, zawodnicy po losowaniu par, przystąpili do gier pierwszej rundy. Lista startowa zawiera 32 uczestników, w tym 8 z Łomży. W pierwszym meczu reprezentujący UKS Return Łomża Michał Warnajtys zmierzył się z Pawłem Tarasewiczem z TT Stanley Białystok. Młody łomżyński tenisista musiał jednak uznać zdecydowaną wyższość starszego i bardziej doświadczonego rywala (40. w rankingu krajowym), który bez problemu wygrał to spotkanie 2:0 (6:0, 6:0).

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości