Drużyna z III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży okazała się bezkonkurencyjna w rozgrywkach Ligi Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Finał Ligi rozegrany został dzisiaj w Hali im. Olimpijczyków Polskich w Łomży.
Takiego obrotu sprawy należało się spodziewać, widząc w składzie III LO zawodniczki na co dzień występujące w II-ligowym GUKS "Dwójka". Zespół licealistek, podobnie jak drużyna II-ligowa, w obu przypadkach trenowany przez Stanisława Niedbałę, nie miał żadnego problemu żeby wejść do finału.
- Wcześniejsze mecze wygrywaliśmy różnicą 20 - 30 bramek - przyznaje trener Stanisław Niedbała.
W finale już tak łatwo nie było i dziewczęta na zwycięstwo musiały ciężko zapracować. W pierwszym meczu jednak łomżanki spotkały się z drużyną IV LO w Białymstoku, którą gładko ograły 33:9. Dopiero w meczu o pierwsze miejsce wyraźny opór podopiecznym trenera Niedbały stawił zespół Szkół z Dąbrowy Białostockiej, który wcześniej pokonał 26:12 drużynę z Siemiatycz. Po trudnym i dość wyrównanym spotkaniu lepsze okazały się jednak dziewczęta z Łomży wygrywając mecz o złoto 19:16.
- Dziewczęta to zwycięstwo musiały porządnie wybiegać, ale było to dobre przetarcie przed niedzielnym meczem w II lidze, gdzie spotkamy się na swoim parkiecie z Kwidzynem i będzie to naprawdę ciężka przeprawa. Dziewczęta muszą odpocząć, ale czasu do niedzieli jest wystarczająco dużo.
W opinii wszystkich trenerów najlepszą zawodniczką łomżyńskiej drużyny uznana została Wioleta Szczytkowska. Indywidualne wyróżnienia za najwięcej rzuconych bramek i dla najlepszej bramkarki również trafiły do łomżanek (Amanda Szymborska i Urszula Bałdowska). Zespół III LO otrzymał także puchar za grę fair play, gdyż podopieczne trenera Stanisława Niedbały zebrały najmniej kar ze wszystkich występujących w finale zespołów.
Drużyna III LO w Łomży wystąpiła w składzie: Urszula Bałdowska, Ewelina Bandzul, Wioleta Szczytkowska, Ewelina Sadowska, Martyna Borawska, Marlena Rutkowska, Paulina Walendziak, Amanda Szymborska, Daria Petkowska, Martyna Matysek, Aneta Konert.
Wyniki meczów:
III LO Łomża – IV LO Białystok 33:9
ZS Dąbrowa Białostocka – ZS Siemiatycze 26:12
IV LO Białystok – ZS Siemiatycze 18:14
III LO Łomża – ZS Dąbrowa Białostocka 19:16