Młodzi pięściarze z klubów Województwa Podlaskiego rywalizowali w miniony weekend w hali sportowej w Piątnicy. Stoczyli oni kilkadziesiąt walk, których stawką były medale Mistrzostw Województwa Podlaskiego (kadeci) oraz awanse do finału Mistrzostw Polski (juniorzy). Organizatorem zawodów z ramienia Podlaskiego okręgowego Związku Bokserskiego był łomżyński Bokserski Klub Sportowy TIGER, którego zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony.
- Jestem bardzo zadowolony z postawy moich podopiecznych, chłopcy bardzo dobrze wypadli w swoich walkach, zarówno sparingowych w kadetach i młodzikach, mistrzowskich w kadetach no i w ostatniej walce eliminacyjnej do Mistrzostw Polski, gdzie Rafał Raszkiewicz bardzo dobrze się zaprezentował, wygrał z zawodnikiem z którym wcześniej dwukrotnie przegrał i awansował do Mistrzostw Polski - mówił usatysfakcjonowany trener i prezes TIGERA Łomża Zbigniew Maleszewski.
W zawodach wystąpiło 59 zawodniczek i zawodników z klubów białostockich, z Łomży, Sokółki i Suwałk. Łomżyński klub wystawił 14 zawodników w tym jedną zawodniczkę. Miała ona niestety pecha i z powodu kontuzji nie dokończyła swojej walki.
- Troszeczkę szkoda, bo naszej perełce, Ewelinie Dębkowskiej po pierwszej rundzie poszedł łokieć i do drugiej rundy już nie została przeze mnie dopuszczona ze względu na kontuzję. Ona wcześniej już z tą zawodniczką z Hetmana wygrywała, także uciekł nam pewny tytuł Mistrzyni Okręgu - żałował łomżyński szkoleniowiec.
Nie „uciekły” natomiast tytuły Piotrowi Arniście i Danielowi Maleszewskiemu, którzy jednak nie musieli nawet o nie walczyć. Po prostu w ich kategoriach wagowych nie stawili się przeciwnicy, w związku z czym chłopcy spędzili zawody w roli kibiców swoich kolegów.
Walkom młodych zawodników przyglądał się trener koordynator kadry Okręgowego Związku Bokserskiego Tomasz Potapczyk.
- Poziom tych zawodów był dość zróżnicowany. Mniej więcej połowa zawodników jest już dość doświadczona, boksuje fajny boks. Pozostali toczyli dopiero swoje pierwsze bądź drugie walki więc jest jeszcze mniej doświadczona, ale zwłaszcza liczba zawodników w tym roku jest naprawdę zaskoczeniem - podzielił się swoimi obserwacjami trener podlaskiej kadry.
- Z trenerem Zbyszkiem Maleszewskim współpracujemy już dość długo. Zbyszek, mogę powiedzieć, że naprawdę świetnie się opiekuje tymi chłopakami, pojawiają się już perełki takie, które występują na Mistrzostwach Polski, także miejmy nadzieję, że któryś z nich zdobędzie ten medal tak, jak kilka lat temu już tutaj z Łomży niektórzy je zdobywali - życzył trener Potapczyk.
Po raz kolejny łomżyńskich zawodników będziemy mieli okazję obserwować już za trzy tygodnie podczas gali bokserskiej organizowanej przez „Boxing Production” Dariusza Snarskiego, o czym informowaliśmy już kilka dni temu w artykule: Łomżyński Fight Night II w drugą niedzielę marca. Gość specjalny- Przemysław Saleta!. Trener Maleszewski planuje wystawić na tej gali trzech swoich najlepszych aktualnie zawodników, czyli Rafała Raszkiewicza, Piotra Arnistę i Daniela Maleszewskiego oraz jeśli kontuzja nie okaże się poważna i będzie taka możliwość, również Ewelinę Dębkowską. Wspólnie z trójką zawodników z klubu Snarskiego stworzą oni drużynę, która przed walkami zawodowymi stoczy mecz z drużyną z Białorusi.
Oficjalne wyniki zawodów:
Mistrzynie Województwa Podlaskiego w kategorii Kadetek na 2013 r.
46 kg Dembowska Magdalena OSiR Suwałki
52 kg Gołubowska Wioletta Cristal Białystok
wicemistrzyni - Święcicka Oliwia Cristal Białystok
54 kg Pawełko Klaudia UKS Boxing Sokółka
wicemistrzyni – Radel Patrycja Cristal Białystok
57 kg Kozłowska Magdalena Hetman Białystok
wicemistrzyni – Dębkowska Ewelina Tiger Łomża
60 kg Abramowicz Grażyna Cristal – Gródek
70 kg Malinowska Patrycja OSiR Suwałki
75 kg Gojko Aneta UKS Boxing Sokółka
DRUŻYNOWO
I - Cristal Białystok - 10 pkt
II – BKS Hetman Białystok – 6 pkt
II – UKS Boksing Sokółka - 6 pkt
IV – OsiR Suwałki - 5 pkt
JUNIORKI
54 kg - Wysocka Elwira OSiR Suwałki
57 kg - Śliwnik Patrycja Hetman Białystok
75 kg - Kułak Julia UKS Boxing Sokółka
wicemistrzyni - Biniewska Dominika OSiR Suwałki
+81 kg – Wiercińska Sylwia Cristal Białystok
DRUŻYNOWO
I – OSiR Suwałki - 5 pkt
II – UKS Boxing Sokółka - 3 pkt
II – Hetman Białystok - 3 pkt
II - Cristal Białystok - 3 pkt
Mistrzowie Okręgu Podlaskiego Kadetów na 2013 r:
52 kg – Maleszewski Daniel Tiger Łomza
54 kg – Bułatewicz Patryk UKS Boxing Sokółka
wicemistrz Klis Mateusz Hetman Białystok
57 kg – Ziniuk Mateusz Cristal Gródek
wicemistrz Korytkowski Norbert Hetman Białystok
60 kg – Jacimowicz Adrian OSiR Suwałki
wicemistrz Boruta Patryk Cristal Białystok
63 kg – Rogowski Adrian Cristal Białystok
wicemistrz Woronowicz Dawid UKS Boxing Sokółka
66 kg – Topczewski Patryk Cristal Białystok
wicemistrz Maciorowski Hubert Cristal Białystok
70 kg Taudul Krystian UKS Boxing Sokółka
wicemistrz Czemiel Mateusz Cristal Gródek
75 kg - Arnista Piotr Tiger Łomża
80 kg - Brałkowski Piotr Cristal Białystok
+ 81 kg – Lech Łukasz Cristal Gródek
DRUŻYNOWO
I - Cristal Białystok - 22 pkt
II – UKS Boxing Sokółka - 11 pkt
III - OSiR Suwałki - 7 pkt
Prawo startu do Mistrzostwach Polski Juniorów wywalczyli /zwycięzcy/ 1 miejsce – 49 kg - Kirpsza Karol UKS Boxing Sokółka
2 miejsce – 49 kg - Piszczatowski Przemysław Cristal Białystok
1 miejsce - 60 kg - Kosior Marcin UKS Boxing Sokółka
1 miejsce - 64 kg - Raszkiewicz Rafał Tiger Łomża
2 miejsce - 64 kg – Deluga Kamil BKB Boxing Production B-stok
1 miejsce - 69 kg – Sokólski Adrian Hetman Białystok
2 miejsce - 69 kg – Łętowski Jakub BKB Boxing Production B-stok
1 miejsce - 75 kg – Januszkiewicz Kamil Cristal Białystok
2 miejsce - 75 kg – Ziniuk Patryk Cristal Gródek
1 miejsce - 81 kg – Krokos Karol UKS Boxing Sokółka
2 miejsce - 81 kg – Cukrowski Karol OSiR Suwałki
1 miejsce - +81 kg- Szymaniuk Jakub Hetman Białystok
2 miejsce - +81 kg – Rećko Jakub UKS Boxing Sokółka
DRUŻYNOWO:
I - Hetman Białystok - 13 pkt
II - UKS Boxing Sokółka - 9 pkt
III - Cristal Białystok - 7 pkt
III - BKB Boxing Production B-stok – 7 pkt
V - Tiger Łomża - 6 pkt
VI - OSiR Suwałki - 2 pkt