Blisko 160 zawodników z czterech województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, łódzkiego i podlaskiego, reprezentujących 16 klubów sportowych, walczyło w ostatnią sobotę w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Taekwondo Olimpijskim. Zawody, rozegrane w hali im. Olimpijczyków Polskich w Łomży, zorganizował Młodzieżowy Klub Sportowy Medyk Łomża we współpracy z Klubem Uczelnianym AZS PWSIP Łomża.
Patronat nad imprezą objął prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski, który również dokonał otwarcia Mistrzostw. Oprócz prezydenta Łomży uroczystość otwarcia zawodów uświetnili swoją obecnością Michał Łoniewski, członek Kadry Olimpijskiej Taekwondo Olimpijskiego Londyn 2012 oraz Marta Miller, członkini sztafety Olimpijskiej Londyn 2012.
- Ja osobiście jestem bardzo zadowolony, że taekwondo cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem najmłodszych. Dzisiaj mamy 150 zawodników, dziewczęta i chłopcy z czterech województw, ale również jak ogromnym zainteresowaniem naszej łomżyńskiej młodzieży cieszy się ta dyscyplina. Ja bym bardzo życzył, żebyśmy wychowali olimpijczyka czy olimpijkę, ale wiem jak dobrą pracę robią pasjonaci, trenerzy. Jest to bowiem dyscyplina wymagająca przede wszystkim uporu i charakteru. Ta dyscyplina uczy charakteru, a przy tym również samoobrony, to się nieraz w życiu przydaje - powiedział prezydent Mieczysław Czerniawski.
Zawodnicy reprezentujący kluby łomżyńskie zdobyli podczas Mistrzostw dwa srebrne medale. Robert Stępkowski z MKS Medyk Łomża zajął 2. miejsce w kategorii wagowej M5, a Michał Czajkowski z UKS Olimpijczyk Łomża w kategorii wagowej M10. W zawodach startowała również Paulina Piorunek, która w kategorii wagowej K5 zajęła 5. miejsce. W klasyfikacji drużynowej łomżyńskie kluby zajęły 10. (MKS Medyk) i 11. (UKS Olimpijczyk) miejsce. Zwyciężył natomiast SKS Start Olsztyn wyprzedzając Nidzicki Klub Taekwondo Sportowego i TKKF Promyk Ciechanów.