Reklama

[FOTO] Pewne zwycięstwo Wałkuskich

15/09/2012 19:19

Tylko jednego seta oddały tenisistki AZS PWSIiP Wałkuscy Łomża w meczu 2. kolejki Ekstraligi Kobiet rozegranym dzisiejszego popołudnia w łomżyńskiej hali im. Olimpijczyków Polskich. W barwach łomżyńskiego klubu zadebiutowała przed własną publicznością nowa zawodniczka - Dong Rui Fang.

Do pierwszego pojedynku przy stole stanęły wymieniona już Dong Rui Fang i Natalia Bąk. Doświadczona Chinka, choć oddała rywalce dwa pierwsze punkty, to chwilę później zaczęła pokaz tenisa na najwyższym poziomie i bez problemu wygrała pierwszego seta 11-5. Drugi set również nie miał swojej historii, a młoda reprezentantka Polski musiała uznać wyższość rywalki (11-6). Dopiero w trzecim secie Dong Rui Fang wyraźnie rozluźniona, pozwoliła Bąk na nieco więcej, dzięki czemu zawodniczka Spójni zdołała nawet objąć prowadzenie 7-5. Wówczas jednak wyszło wielkie doświadczenie Chinki, która od 16 lat mieszka w Polsce i ma za sobą wiele lat występów w polskiej Ekstralidze. Dong Rui Fang szybko wyrównała i ostatecznie wygrała trzeciego seta 11-9 a całą partię 3:0, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

Jako druga do gry przystąpiła kapitan łomżyńskiej drużyny Magdalena Sikorska. Doskonale znana wszystkim sympatykom tenisa stołowego, doświadczona zawodniczka, stanęła naprzeciwko Katarzyny Nowocin. 18-letnia warszawianka, zdawałoby się skazana na porażkę, bardzo ambitnie przystąpiła do gry i ku zaskoczeniu wszystkich wygrała pierwszego seta 12-14. W kolejnych setach jednak Sikorska najwidoczniej zaczęła grać na poważnie, bo nie pozostawiła wątpliwości kto jest lepszy, wygrywając je 11-7, 11-6 i 11-4.

Reklama

Kropkę nad "i" pozostało postawić Bingran Ren, której przeciwniczką była Alicja Leśniak. Ubiegłoroczna srebrna medalistka Mistrzostw Polski Juniorek w deblu (w parze z Katarzyną Nowocin) nie była zbyt wymagającą rywalką dla "Żanki", która jednak chyba zbyt luźno podeszła do tego spotkania. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie to warszawianka pierwsza obejmowała prowadzenie by oba przegrać do 8. Dopiero w trzecim secie łomżanka pokazała swoje prawdziwe możliwości dość łatwo doprowadzając do stanu 9-3 by ostatecznie zakończyć go wynikiem 11-6.

"Wałkuskie" zanotowały zatem pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie, jednak po porażce w ubiegłym tygodniu z LUKS WARMIA Lidzbark Warmiński zajmują "dopiero" 7. miejsce w tabeli Ekstraligi kobiet.

Reklama

AZS PWSIiP Wałkuscy Łomża - KS Spójnia Warszawa 3:0

Dong Rui Fang - Natalia Bąk 3:0 (11-5,11-6,11-9)

Magdalena Sikorska - Katarzyna Nowocin 3:1 (12-14,11-7,11-6,11-4)

Bingran Ren - Alicja Leśniak 3:0 (11-8,11-8,11-6)

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości