Pierwsze oficjalne zawody lekkoatletyczne rozegrane zostały na łomżyńskim stadionie w dniach 2-3 czerwca. W Eliminacjach Regionalnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zmierzyło się ok. 200 zawodników i zawodniczek z roczników "95 i "96 z województw podlaskiego i lubelskiego. Startowali również zawodnicy z Warszawy, Ostrołęki i Ostrowi Mazowieckiej.
W sobotę 2 czerwca rozegrane zostały konkurencje: bieg na 100 m, 400 m, 800 m, 1500 m i 3000 m, biegi przez płotki, a także konkurencje techniczne: pchnięcie kulą, rzut dyskiem i oszczepem, skok w dal, wzwyż oraz konkurencje do siedmioboju. W niedzielę natomiast rywalizowano m.in. w biegach na 200 m i przez płotki, biegach sztafetowych, a także trójskoku i skoku o tyczce.