W niedzielny poranek, już od godziny 10.00, zaczęła tętnić życiem Hala im. Olimpijczyków Polskich w Łomży. II Samorządowy Turniej Piłki Nożnej zgromadził zawodników ośmiu drużyn - głównie reprezentantów samorządów z terenu Województwa Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego, którzy rozpoczęli rywalizację.
Zaczęło się od meczów grupowych, w których nastąpiła weryfikacja przedturniejowych zapowiedzi kapitanów. Okazało się, że do półfinału dostały się zespoły Samorządu Studentów PWSIiP, Rady Miejskiej Łomży, Rady Miejskiej Grajewa i Samorządu Miasta Olecko. Drużyna mediów, w której upatrywano "czarnego konia" turnieju, nie sprostała temu wyzwaniu.
Zanim jednak rozpoczęły się gry półfinałowe, odbyła się licytacja cennych pamiątek sportowych, z której dochód przeznaczono na leczenie niepełnosprawnego Kuby Sulkowskiego, studenta PWSIiP.
Po rozegraniu półfinałów okazało się, że najlepsza z łomżyńskich drużyn może być najwyżej trzecia. Okazał się nią zespół Rady Miejskiej Łomży, który w meczu o trzecie miejsce pokonał Samorząd Studentów PWSIiP 5:1.
W finale natomiast zmierzyli się samorządowcy z Grajewa i Olecka. W starciu tym lepsza okazała się drużyna Rady Miejskiej Grajewa, która pokonała Samorząd Olecka 3:0 i wygrała turniej.
Medale i trofea dla najlepszych zespołów wręczył rektor PWSIiP dr. hab. Robert Charmas.