Dzisiaj z okazji rozpoczęcia finału wojewódzkiego "Orlik Voleymania" przy ul. Katyńskiej pojawił się znany siatkarz, były wielokrotny reprezentant Polski, mający na koncie całą listę sukcesów Paweł Papke. Zgodził się on przyjąć na siebie obowiązki "Ambasadora Voleymanii 2012". Wspólnie z prezydentem Mieczysławem Czerniawskim były zawodnik, a obecnie poseł na Sejm, otworzył rozgrywki, które trwać będą przez dwa dni. Zmierzą się w nich drużyny z całego województwa, które zakwalifikowały się w rozgrywkach miejskich.
- Jestem członkiem Komisji Sportu i chodzi nam właśnie o takie sytuacje, czyli ruch młodzieży, sportowa, czysta rywalizacja, polepszanie swoich umiejętności, zwłaszcza w tak bliskim mi sporcie jak siatkówka. Zostałem zaproszony przez Polski związek Piłki siatkowej do bycia "twarzą" tej imprezy i nie mogłem się nie zgodzić. Jeśli tylko będzie taka możliwość, to zawsze będę uczestniczył w tego typu imprezach - tłumaczył swoje zaangażowanie w promocję Voleymanii Paweł Papke.
W pierwszym dniu rozgrywek zmierzyły się ze sobą drużyny chłopców. Łomżę reprezentują w nich zespoły SP4 i PG6. Oprócz nich są młodzi siatkarze z Suwałk, Augustowa, Białegostoku, Wysokiego Mazowieckiego i innych miast regionu. Jutro grać będą dziewczęta, wśród których faworytkami będą podopieczne Mirosława Skawskiego z PG1. Kto wywalczy awans do finału dowiemy się po zakończeniu rozgrywek.
Orlik Voleymania to organizowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej projekt, w którym na boiskach "Orlik 2012" w całej Polsce młodzież uczestniczy w turnieju siatkówki. Ideą projektu jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności, zasad fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko - Orlik 2012”.