Niecałe dwa tygodnie pozostały do rozegrania II Samorządowego Turnieju Piłki Nożnej. W niedzielę 10 lutego w Hali im. Olimpijczyków Polskich w Łomży zmierzy się osiem drużyn - przedstawicieli różnego typu samorządów z terenu Województwa Podlaskiego. We wtorkowe popołudnie, w auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości, w obecności uczestniików, kibiców i mediów, odbyło się uroczyste losowanie grup.
Jako "sierotka", losująca skład grup turniejowych wystąpiła jedna ze studentek PWSIiP. W efekcie utworzone zostały dwie grupy w składach:
Grupa A: Kadra PWSIiP, Rada Miasta Grajewo, Samorząd Miasta Olecko, Media Łomża
Grupa B: Samorząd Studentów PWSIiP, Rada Miejska Łomży, Sejmik i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego Powiat łomżyński
Zdaniem kapitana drużyny Kadry PWSIiP, dr. hab. Roberta Charmasa, to jego drużyna jest faworytem turnieju. Rektor liczy na zgranie wykładowców "państwówki", którzy trenują ze sobą od ponad dwóch.
Marek Olbryś, reprezentujący Sejmik Województwa Podlaskiego , z dystansem odniósł się do szans na zwycięstwo wspominając jedynie, że sam fakt gry dla wielu zawodników z jego drużyny z "z już dość okazałym brzuchem" może stanowić pewnego rodzaju wyzwanie.
Bartosz Klepacki reprezentujący media liczy, że jego drużyna złożona z dzienikarzy i operatorów kamer będzie "czarnym koniem" turnieju.
Radny Miasta Łomża Andrzej Modzelewski wierzy w powtórzenie sukcesu z ubiegłego roku, dlatego w tym roku postanowił wystawić podobny skład, który będzie wzmocniony radnymi powracającymi do gry po kontuzji (Konrad Haponik i Zbigniew Prosiński).
Kapitan Starostwa Powiatowego Marcin Pieńkowski stwierdził, że jego drużyna w innych turniejach samorządowych zawsze znajdowała sie w "górnej stawce" i ma nadzieję, że uda się jej wyjśc z grupy.
Kapitan Samorządu Studentów PWSIiP Sebastian Chrzanowski podkreślił, że jego drużyna, złożona z członków Akademickiego Forum Samorządowego, po pierwsze jest najpierw organizatorem turnieju, a dopiero potem uczestnikiem. Nie zwalnia to ich jednak z walki o najwyższe cele czyli końcowe zwycięstwo w imprezie.
Turniej rozegany zostanie w niedzielę 10 lutego w Hali im. Olimpijczyków Polskich w Łomży. Pierwszy mecz, w którym zmierzą się Kadra PWSIiP z Radą Miasta Grajewo, rozpocznie się o godz. 9.30. W drugim spotkaniu, określanym przez niektórych mianem "przedwczesnego finału" zagrają ze sobą drużyny Rady Miejskiej Łomży oraz Samorządu Studentów PWSIiP.
Oficjalne otwarcie turnieju zaplanowane zostało na godz. 15.00, już po zakończeniu meczów grupowych. Jako dodatkowa atrakcja, podczas otwarcia zorganizowana zostanie licytacja cennych pamiątek sportowych (m.in. rękawice Mameda Chalidowa, plakaty z autografami Tomasza Adamka czy piłka z podpisem Leo Beenhakkera).