Reklama

Gala Sportu w lutym. Po Gali Bal Sportowca

22/01/2014 13:29

Na 22 lutego zaplanowana została pierwsza oficjalna Łomżyńska Gala Sportu, podczas której wręczone zostaną nagrody prezydenta najlepszym sportowcom, trenerom i innym osobom związanym z łomżyńskim sportem, które w roku 2013 wyróżniły się na tle całej społeczności. Po Gali rozpocznie się Bal Sportowca zorganizowany przez Łomżyńską Radę Sportu i Restaurację Amadeus w Łomży.

Organizacja z prawdziwego zdarzenia Gali Sportu połączonej z możliwością spotkania towarzyskiego całej społeczności łomżyńskich sportowców i sympatyków była, obok utworzenia Poradni Sportowej, jednym z postulatów zgłaszanych przez środowisko sportowe podczas ubiegłorocznych debat. Poradnia, dzięki staraniom przewodniczącego Rady Sportu Sławomira Grygo już działa, a teraz przychodzi czas na organizację Gali Sportu, o czym bardziej ogólnie pisaliśmy już w artykule "Koniec prowizorki. Będzie Gala Sportu" (http://mylomza.pl/home/sport/item/5876-koniec-prowizorki-b%C4%99dzie-gala-sportu.html). Teraz znamy już szczegóły tego przedsięwzięcia.

Łomżyńska Gala Sportu odbędzie się 22 lutego w Restauracji Amadeus w Łomży. Początek zaplanowano na godzinę 17.00. Na początku będą wręczane nagrody Prezydenta Łomży - Łomżyńskie Laury Sportowe. W tym roku nagród tych będzie zdecydowanie więcej niż w latach ubiegłych, a to z powodu uchwalenia przez Radę Miejską nowego regulaminu, w którym umieszczono nowe, nieistniejące wcześniej kategorie wyróżnień. Z tego też powodu na wręczanie nagród zaplanowano aż dwie godziny. Gospodarzem tej oficjalnej części będzie Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski.

Reklama

Druga część, mniej oficjalna, rozpocznie się około godziny 19.30 - 20.00, a będzie ona obejmować towarzyskie spotkanie całego środowiska sportowego Łomży, jak mówią jedni, lub Łomżyński Bal Sportowca, jak to ładnie nazywają inni. Jej gospodarzem jest Łomżyńska Rada Sportu. Aby uczestniczyć w tej części należy wnieść opłatę w wysokości 200 zł od pary, ponieważ impreza nie jest finansowana z żadnych środków miejskich ani innych, a jedynie prywatnych wpłat uczestników. Udział w obu częściach mogą wziąć wszyscy chętni, niekoniecznie tylko osoby związane ze sportem. Aby jednak zarezerwować sobie miejsce na Balu należy oprócz wniesienia opłaty odebrać osobiście w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego zaproszenie na bal. Wydział mieści się przy ulicy Farnej. Szczegółowe informacje odnośnie sposobu i terminu wnoszenia opłat znajdują się na zaproszeniach. Jako pierwsi zaproszenia otrzymali podczas dzisiejszej sesji radni Rady Miejskiej Łomży, których o Gali poinformował przewodniczący Komisji Sportu Andrzej Wojtkowski.

Pierwszą, udaną próbę organizacji Gali i Balu Sportu podjął przed dwoma laty prezes Łomżyńskiego Klubu Karate Dariusz Syrnicki, który postanowił rozszerzyć organizowany przez siebie już od kilku lat klubowy bal karnawałowy. Utworzona wówczas spośród łomżyńskich dziennikarzy, zajmujących się na codzień sportem kapituła, przyznała swoje wyróżnienia sportowcom i trenerom w kilku kategoriach. Jak mówił wówczas Syrnicki, chciał on zasygnalizować, że organizacja takiej imprezy wcale nie jest wielkim wyzwaniem i nie wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Mimo rozmów z miastem na temat organizacji Gali w roku 2013, sprawa utknęła w szufladach urzędników i kolejnej Gali nie było. Dopiero rok później, dzięki nagłośnieniu sprawy i deklaracji wsparcia złożonej przez przewodniczącego Rady Sportu, który podjął się koordynowania organizacji imprezy, Łomża doczeka się prawdziwej Gali Sportu na wzór tych organizowanych od lat w innych miastach regionu i kraju. Dzięki umieszczeniu Gali Sportu w oficjalnym dokumencie, jakim jest uchwalony przez Radę Miejską nowy Regulamin przyznawania nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe, Gala Sportu ma szansę na stałe zagościć w kalendarzu łomżyńskich uroczystości.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości