Reklama

Gimnazjaliści rozpoczęli testy

12/04/2011 07:08

Dziś język polski i część humanistyczna, jutro matematyczno- przyrodnicza, a w czwartek język obcy- to maraton każdego gimnazjalisty. Dziś do egzaminu z części humanistycznej przystąpiło ponad 13 tysięcy uczniów z całego województwa, w Łomży- niespełna 740 osób.

Egzaminu gimnazjalnego, podobnie jak tego kończącego szkołę podstawową, nie można nie zdać. Wystarczy, że uczeń poprawnie zakoduje swoją pracę, a już uzyskał zaliczenie.

Wynik egzaminu zaważy jednak na wyborze szkoły średniej. Do tych wymarzonych, stawiających poprzeczkę wysoko, trzeba zdobyć sporą ilość punktów.

Dziś gimnazjaliści mierzą się z testami humanistycznymi. Na ich rozwiązanie mają 120 minut. Tyle samo czasu będą też mieć jutro, podczas zadań matematyczno- przyrodniczych. Na jezyk obcy, w czwartek, będą zaś mieć 90 minut.

Reklama

Z każdej części egzaminu można uzyskać 50 punktów. Prace gimnazjalistów będą sprawdzać przeszkoleni egzaminatorzy. Wyniki swojej pracy gimnazjaliści poznają w czerwcu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości