"Szkoła Przedsiębiorczości"- takim certyfikatem przez trzy najbliższe lata będą mogli chwalić się uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łomży. To jedyna szkoła z naszego miasta, która taki tytuł zdobyła.
Certyfikat Jakości "Szkoła Przedsiębiorczości" przyznaje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W skład kapituły decydującej o wyróżnieniu wchodzi m.in.prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz osoby zajmuące się ekonomią, finansami i akredytacją kierunków ekonimicznych w uczelniach wyższych.
Certyfikat przyznawany jest za zaangażowanie szkoły w naukę przedsiębiorczości wśród uczniów.
- Uczniowie wychodzili do zakładów pracy, spotykali się z przedsiębiorcami oraz odwiedzali instytucje działające na rzecz środowiska lokalnego- informuje Anna Sobocińska, rzecznik prezydenta Łomży.
Gimnazjaliści brali udział w konkursach i przygotowywali kreatywne widowiska. Zajęcia w ramach projektu prowadzone były na przedmiotach ogólnokształcących i zajęciach dodatkowych.
W trzeciej edycji Certyfikatu Jakości "Szkoła Przedsiębiorczości" wzięło udział 26 gimnazjów z całego kraju. W Łomży, jako jedyne, nominowane i certyfikowane zostało Publiczne Gimnazjum nr 2.