Reklama

Gmina Łomża wprowadzi Kartę Dużej Rodziny

13/07/2015 10:08

Gmina Łomża, jako pierwsza gmina w województwie podlaskim, wprowadzi u siebie Kartę Dużej Rodziny. W celu omówienia możliwości współpracy z miastem Łomża i miejskimi instytucjami, pod koniec ubiegłego tygodnia doszło do spotkania w ratuszu władz gminy, miasta i przedstawicieli łomżyńskich instytucji i przedsiębiorstw.

- Chcielibyśmy, by także mieszkańcy spoza Łomży mieli możliwość skorzystania ze wstępu do teatru, muzeum, czy na przykład z biletów komunikacji miejskiej po preferencyjnej cenie – zadeklarował Mariusz Chrzanowski. - Wspólnie wystosujemy także pismo do przedsiębiorców, którzy uczestniczą już w łomżyńskiej Karcie, by przystąpili również do projektu w gminie – dodał.

Wszyscy uczestnicy, wśród których byli dyrektorzy łomżyńskich instytucji i przedsiębiorstw (TLiA, MPK, Muzeum Północno-Mazowieckie, MOSiR, Filharmonia, Miejska Biblioteka Publiczna) wyrazili otwartość i chęć współpracy. Każdy przedstawił swoje propozycje i oczekiwania. Padł m.in. pomysł współpracy MPK z MOSiR-em, by linia autobusowa dowoziła i odwoziła mieszkańców np. na pływalnie.

Reklama

Gmina Łomża jest pierwszą gminą wiejską w woj. podlaskim, która wprowadza Kartę Dużej Rodziny. Przypomnijmy, iż tworzą ją rodziny posiadające trójkę i więcej dzieci (3 Plus). Na terenie gminy jest 476 takich rodzin.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości