21 medali przywieźli z rozegranych w miniony piątek i sobotę w Suwałkach Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Pływaniu zawodnicy UKS Butterfly MOSiR Łomża. Zdecydowanie najlepiej spośród łomżyńskich "motylków" zaprezentował się, nie pierwszy już raz, Filip Kosiński zdobywając aż cztery złote krążki i jednocześnie cztery tytuły mistrza województwa!
W zawodach wystartowało 412 zawodników z dziewięciu klubów reprezentujących województwo podlaskie oraz goście z Litwy. Łomżę reprezentowało 18 zawodników, 9 i 10-latków. Dwudniowe zmagania młodych łomżyniaków skutkowały zdobyciem 21 medali, w tym sześciu złotych, ośmiu srebrnych i siedmiu brązowych.
W kategorii chłopców rocznik 2004 najlepszym zawodnikiem zawodów został Filip Kosiński, zdobywając cztery złote medale: 200 m st. zmienny 3;04,08 s, 200m st. dowolny 2;38,64 s, 100m st. grzbietowy 1;20,31 s i 50m st. motylkowy 0;37,13 s i wyprzedzając kolegę klubowego Mikołaja Brodackiego, który zdobył złoto na dystansie 50m st. dowolnym 0;34,16 s, srebro 100m st. dowolny 1;18,15 s, 50m st. grzbietowy 0;44,1 s i brązowy medal na 100m st. grzbietowym 1;32,25 s.
Do grona medalistów dołączył również Święcki Kacper (2005r) zajmując II miejsce na dystansie 50 m st. motylkowym z dobrym czasem 0;56,31 s, Dominik Skawski (2005r) 200m st. dowolny oraz Dawid Kosiński(2004r) III miejsce 50m st. klasyczny, Olek Gietek (2004r) III miejsce 50m st. grzbietowym.
Miłym zaskoczeniem były wyniki najmłodszych dziewcząt z 2006 r. i 2005 r. Iza Czerwińska (2006r) zajęła III miejsce na 50m st. klasycznym 56,47 s natomiast Kinga Dziemińska (2005r) srebrny medal 100 m st. dowolnym 1;36,50 s i 100m st. grzbietowym 1;45,15 s oraz brązowy medal na 200m st. dowolnym 3;29,55 s, a Maja Komorowska (2005r) złoto na 50m st. grzbietowy 55,85 s, srebro na dystansie 50m st. dowolnym 0;43,04 s oraz brąz na 100m st. grzbietowym 1;48,63 s.
- Cieszą nas również występy Julii Kozak (2004r), która zdobył III miejsce na dystansie 100m st. grzbietowym (1;33,99 s) i 50m st. grzbietowym 0;44,29 s. - przekazuje opiekun młodych medalistów Jarosław Szeremet. - Pozostali zawodnicy i zawodniczki: Inga Woronowicz, Gabrysia Wawrzyniak, Ola Gałązka, Maja Komorowska, Bartek Chrobak, Kacper Czaplicki oraz Jakub Ogonowski również popłynęli bardzo dobrze poprawiając swoje wyniki życiowe - dodaje trener.
Startujący zawodnicy uczą się w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży, a na co dzień trenują pod okiem trenerów Jarosława Szeremet i Tomasza Drozdowskiego.