Reklama

Grał w  Hiszpanii. Oskar w ŁKS-ie

Nowym zawodnikiem Łomżyńskiego Klubu Sportowego został Oskar Garbiński.

16-latek ostatni występował w hiszpańskim Gimnastic Tarragona. Nominalny skrzydłowy ma powalczyć o miejsce w składzie. - Właśnie to doświadczenie ligowe i trenerskie czyni ŁKS silnym zespołem gotowym na każde wyzwanie, a wiemy doskonale na przykładzie innych drużyn jak trudno awansować z trzeciej ligi - mówi Oskar.

Przychodząc do Łomży młody skrzydłowy przynosi doświadczenie zdobywane w hiszpańskim klubie Gimnastic Tarragona. - Pewnego dnia mój tata powiedział, że mamy okazję wyjechać i zaprezentować się. Już po pierwszym treningu przykułem uwagę hiszpańskich trenerów, którzy chcieli mnie w drużynie, lecz nie mogłem tam od razu zostać ze względu na młody wiek i kwestie proceduralne. To doświadczenie nauczyło mnie wiele o międzynarodowym futbolu i różnicy w odniesieniu do polskiej piłki - wspomina Oskar. 

Reklama

Mając możliwość porównania Garbiński wskazuje, że hiszpański system szkoleniowy w jego ocenie charakteryzuje się ogromnym naciskiem na technikę użytkową zawodników. - W państwie Półwyspu Iberyjskiego mniejszą uwagę poświęca się motoryce, a także warunkom fizycznym. Pozwoliło to nowemu zawodnikowi ŁKS-u rozwinąć swoje techniczne umiejętności. W Hiszpanii kluczem jest ofensywny styl gry, z naciskiem na finalizację akcji. Tego też wymaga w treningach trener Płuska - dodaje w rozmowie z przedstawicielami mediów klubowych ŁKS-u. 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/10/2024 11:10
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości