Nowym zawodnikiem Łomżyńskiego Klubu Sportowego został Oskar Garbiński.
16-latek ostatni występował w hiszpańskim Gimnastic Tarragona. Nominalny skrzydłowy ma powalczyć o miejsce w składzie. - Właśnie to doświadczenie ligowe i trenerskie czyni ŁKS silnym zespołem gotowym na każde wyzwanie, a wiemy doskonale na przykładzie innych drużyn jak trudno awansować z trzeciej ligi - mówi Oskar.
Przychodząc do Łomży młody skrzydłowy przynosi doświadczenie zdobywane w hiszpańskim klubie Gimnastic Tarragona. - Pewnego dnia mój tata powiedział, że mamy okazję wyjechać i zaprezentować się. Już po pierwszym treningu przykułem uwagę hiszpańskich trenerów, którzy chcieli mnie w drużynie, lecz nie mogłem tam od razu zostać ze względu na młody wiek i kwestie proceduralne. To doświadczenie nauczyło mnie wiele o międzynarodowym futbolu i różnicy w odniesieniu do polskiej piłki - wspomina Oskar.
Mając możliwość porównania Garbiński wskazuje, że hiszpański system szkoleniowy w jego ocenie charakteryzuje się ogromnym naciskiem na technikę użytkową zawodników. - W państwie Półwyspu Iberyjskiego mniejszą uwagę poświęca się motoryce, a także warunkom fizycznym. Pozwoliło to nowemu zawodnikowi ŁKS-u rozwinąć swoje techniczne umiejętności. W Hiszpanii kluczem jest ofensywny styl gry, z naciskiem na finalizację akcji. Tego też wymaga w treningach trener Płuska - dodaje w rozmowie z przedstawicielami mediów klubowych ŁKS-u.